IV gminny Bieg Tropem Wilczym za nami

2020-03-01

120 uczestników wzięło udział w IV Biegu Tropem Wilczym zorganizowanym w naszej gminie. Bieg rozgrywany był na dwóch dystansach: na 1963 metry oraz na 5 km.

Wśród 120 uczestników, poza mieszkańcami naszej gminy, byli także biegacze z gminy Czernikowo, z Lipna, Golubia – Dobrzynia i z Torunia.

Na dystansie 1963 metrów zwyciężył Oskar Rutkowski (6:43), drugie miejsce zajął Aleksander Detmer (7:04), a trzecie Konrad Mokwiński (7:17). Na 5000 metrów najszybszy był Paweł Różycki (19:08), drugie miejsce zajął Waldemar Rumiński (19:25), a trzecie Jacek Tarkowski (20:15).

Zwycięzcy otrzymywali puchary ufundowane przez wójta gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego. Wręczała je obecna na biegu sekretarz gminy Mirosława Kłosińska. Puchar otrzymał również najmłodszy uczestnik biegu – sześcioletni Piotr Styborski.

O bezpieczeństwo uczestników dbali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie oraz Straż Gminna.

Wśród gości biegu był m.in. wicewojewoda kujawsko – pomorski Józef Ramlau.