Akcja charytatywna

Akcja charytatywna
2019-12-06

6 grudnia to szczególny dzień, w którym każdy może zostać św. Mikołajem. Wielu z nas odczuwa ogromną potrzebę wspierania innych. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łążynie II już od trzech lat jest organizatorem akcji „Pomagamy Filipowi”, której celem jest zgromadzenie środków pieniężnych na rehabilitację Filipa Zielińskiego. I w tym roku nie mogło być inaczej.
W ramach charytatywnej pomocy uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, pracownicy szkoły oraz sponsorzy przekazali wspaniałe dary, które zasiliły loterię fantową. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu nazbierało się tego naprawdę sporo. Loteria cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, a każdy los okazał się szczęśliwą „inwestycją”.
Ale to jeszcze nie wszystko. Kolejnym wydarzeniem był Charytatywny Bieg Mikołajkowy, w którym wzięli udział uczniowie ubrani w czapki Mikołaja. Nad prawidłowym przygotowaniem trasy wyścigu oraz przebiegiem rywalizacji czuwali nauczyciele wychowania-fizycznego. Radości było, co niemiara. Każdy z uczestników chciał stanąć na podium. Wyłoniono zwycięzców w kategorii dziewczynek i chłopców klas I-II, III-IV, V-VI i VII-VIII.
Następnie przyszedł czas na finał, podczas którego, przekazano Filipowi i jego mamie zebraną kwotę umożliwiającą udział chłopca w rehabilitacji.
W organizację mikołajkowej akcji włączyła się prawie cała społeczność szkolna. Szczególne podziękowania należą się wszystkim osobom, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka: uczniom i ich rodzicom, sponsorom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły. Jesteśmy dumni, że to wspaniałe wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości naszej szkoły.
Pamiętajmy! „Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje” – Jan Paweł II.

Marlena Bogusz

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.