Bal Wszystkich Świętych w Osieku nad Wisłą

Bal Wszystkich Świętych w Osieku nad Wisłą
2019-11-07

W wigilię Wszystkich Świętych, 31 października o godz. 19.00 dzieci i młodzież spotkały się w kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą. Ksiądz proboszcz Rafał Bogus wyjaśnił znaczenie święta, mówiąc o radosnym jego przeżywaniu oraz o dążeniu przez każdego z nas do świętości. 1 listopada to dzień, w którym wspominamy wszystkich świętych.

Po krótkiej modlitwie wybraliśmy się wszyscy na parafialny cmentarz, aby zapalić znicz na grobie bliskiego, bądź też na opuszczonym grobie. Nasza polska tradycja jest bardzo piękna i wielu mieszkańców innych krajów podziwia ją. Kilka dni wcześniej porządkujemy groby. Dzieci chodzą z nauczycielami na cmentarze i zapalają znicze. 1 listopada gromadzimy się rodzinnie na cmentarzach, uczestniczymy we Mszy Św. Kolejny dzień, 2 listopada, to Dzień Zaduszny. Modlimy się za dusze naszych zmarłych.

 W drodze powrotnej udaliśmy się do remizy na Bal Wszystkich Świętych. Na początku zabawy odbyła się prezentacja strojów. Były kostiumy zarówno świętych świeckich, jak i duchownych. Nie mogło zabraknąć aniołków.

 Wspólna, szalona zabawa trwała prawie 2 godziny. Ksiądz Rafał przygotował dla uczestników zabawy słodki poczęstunek oraz soczki.

 Był to drugi Bal Wszystkich Świętych, który wpisał się na stałe w osieckie, radosne wspominanie Świętych.

 Dziękuję bardzo Joannie Nowak i Zuzi Mytlewskiej za pomoc w prowadzeniu zabaw.

 Serdeczne podziękowania kierujemy do druhów OSP Osiek nad Wisłą za udostępnienie remizy.

 

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.