Bezpłatne badania w kierunku WZW typu B i C

Bezpłatne badania w kierunku WZW typu B i C
2020-08-27

Gmina Obrowo zaprasza mieszkańców na bezpłatne badania mające wykryć ewentualne zakażenie wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C. Do 9 września trwają zapisy chętnych. Gmina sfinansuje badania dla 120 osób.

Gmina Obrowo zaprasza mieszkańców na bezpłatne badania mające wykryć ewentualne zakażenie wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C. Pobór krwi odbędzie się w piątek 11 września w godz. 9.00 – 13.00 w świetlicy wiejskiej w Obrowie. Aby wziąć udział w badaniu, trzeba się najpierw zarejestrować. Zapisy do dnia 9 września przyjmujemy pod numerem telefonu nr tel. 56 678 60 22 wew. 155.

Gmina sfinansuje badania dla 120 osób. Przebadać się mogą dorośli i dzieci zamieszkałe na terenie gminy Obrowo.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B i C to jedno z największych zagrożeń epidemiologicznych na świecie. Nieleczone zakażenie może doprowadzić do marskości i raka wątroby. Tymczasem wczesne wykrycie WZW B pozwala na istotne spowolnienie choroby, a w przypadku WZW C nawet całkowite wyleczenie.

Trwające badania w kierunku WZW B i C można wykonywane są w ramach „Programu Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”.

Ulotka do pobrania

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.