Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym"

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym"
2017-02-28

Niemal 60 zawodników wystartowało w dzisiejszym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, który odbył się po raz pierwszy w  podtoruńskiej  Brzozówce. Nagłe załamanie pogody pogorszyło warunki na  trasie,  nie zniechęciło to jednak biegaczy do udziału w zawodach. Stanęli do walki na dystansie honorowym 1963 metrów oraz dystansie głównym 5000 metrów.

Na dystansie honorowym podium uzupełnili:

Bartosz Białobłocki (Dobrzejewice – SP Dobrzejewice) – 08:46,5 min
Mateusz Krajewski (Brzozówka – ZS Dobrzejewice) – 08:52,5 min
Bartosz Ciechacki (Głogowo) – 10:11,1 min

Na  dystansie  głównym  zacięta  walka  wśród  mężczyzn toczyła się od samego  startu. Niemal 75% dystansu na pozycji lidera pokonał zawodnik z  Ukrainy  Volodymir  Koniaiev,  który  na ostatnim kilometrze musiał uznać wyższość zawodników z Torunia: Wojciecha Świderka i Artura Żeliszczaka. Ostatecznie podium wśród mężczyzn wyglądało następująco:

Wojciech Świderek (Toruń – ZS Dobrzejewice) – 17:50,2 min
Artur Żeliszczak (Toruń – Nadaktywni) – 17:52,2
Volodymir Koniaiev (Ukraina – Run Bydgoszcz) – 18:17,9 min

Wśród  pań  rywalizacja przebiegła jakby spokojniej. Nie dochodziło do gwałtownych przetasowań, ukształtowana od startu kolejność zawodniczek wypełniła z czasem wszystkie stopnie podium:

Marlena Lewandowska (Toruń – Truchcik Łubianka) – 23:24,1
Natalia Próchniak (Toruń- AKPB Marmel Toruń) – 24:18,7
Anna Kaczorowska Anna (Toruń – Parkrun Toruń) – 24:59,0

W trakcie biegu przeprowadzono również zbiórkę datków na rehabilitację i protezowanie Bartka Orzechowskiego. Organizator biegu, stowarzyszenie  Marmel  jest  bowiem  inicjatorem  zbiórki publicznej w ramach akcji "Biegnę, żeby Bartek mógł biegać".

Zdjęcia: Krzysztof Lewandowski, Jan Chmielewski

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.