Brygada Misiek - zaproszenie do teatru

2019-04-18

 Serdecznie zapraszam na zabawny, muzyczny spektakl, pt. „Brygada Misiek” w „Baju Pomorskim” w Toruniu, 27 kwietnia o godz. 18.00. Bilety grupowe: 25 zł ! Kontakt: Ewelina Mytlewska, tel. 697083076.

Brygada Misiek to grane na żywo hity rockowe lat 80., kawałek historii Polski opowiedziany z perspektywy zabawek i przedmiotów codziennego użytku, nie do końca sentymentalna podróż w przeszłość, radiowa Trójka i koncert zagrany dla samej brytyjskiej królowej. Tytułowy Misiek był kiedyś muzykiem, buntownikiem i przede wszystkim punk rockowcem. O jego życiu, a tym samym o życiu dzisiejszych 40-latków, czyli rodziców naszych widzów, opowiedzą im m.in. magnetofon Kasprzak, lalka Barbie (która wygląda jak Kora z zespołu Maanam), Indianin, Łowiczanka czy małe żołnierzyki - bohaterowie, którzy doskonale pamiętają stan wojenny albo brak czekolady w sklepach. Magnetofon Kasprzak na bieżąco komentuje wydarzenia dziejące się na scenie. Jego obecność w świecie stworzonym przez Mana (który jest jednocześnie autorem scenariusza) staje się oknem na świat zachodniej muzyki i rzeczywistości spoza żelaznej kurtyny oraz powiewem wolności.

Jak mówi reżyser - spektakl będzie opowieścią o miłości do muzyki, o miłości do buntu i o miłości do wolności. Scenografią do przedstawienia przygotowała Anetta Piekarska-Man, a muzykę niepozbawioną ostrego brzmienia - Marek Otwinowski z zespołu Karbido.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.