Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Filipka w SP w Łążynie II

Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Filipka w SP w Łążynie II
2018-12-19

„Chcemy, by Bieg Mikołajkowy zapisał się na stałe w naszym kalendarzu” – takie słowa padły rok temu podczas I Biegu i tak się właśnie stało!

6 grudnia 2018 r. już po raz drugi w łążyńskiej podstawówce odbył się bieg Mikołajowy dla Filipka Zielińskiego. Akcję rok temu zapoczątkowała przy pomocy nauczycieli, uczniów oraz rodziców dyrektor szkoły Pani Hanna Affelt. Było to bardzo ważne dla wszystkich wydarzenie, dlatego w tym roku  postanowiliśmy kontynuować tę magiczną akcję.

Dzień zaczął się od loterii, nad którą czuwały: Pani Marlena Bogusz oraz Dagmara Chmielewska.  Fanty rozeszły się w mgnieniu oka. Następnie uczniowie w świątecznych czapkach Mikołaja wzięli udział w Biegu Mikołajkowym. Trasę przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Pan Jacek Kucharski oraz Pan Daniel Motyka. Rywalizacja była zacięta, każdy chciał stanąć na podium. Wyłoniono zwycięzców w kategorii dziewczynek i chłopców klas I-III, IV-V oraz VI- VIII.

Około południa przyszedł czas na podsumowanie tego ważnego dnia. Wziął w nim udział także sam Filipek z mamą. Zebrane pieniądze posłużą chłopcu na dalszą rehabilitację.

Po raz kolejny jesteśmy bardzo dumni z uczniów naszej szkoły, że tak chętnie zaangażowali się w akcję charytatywną. Dobre serce oraz wrażliwość ludzka umacnia nas w przekonaniu, że takie akcje mają sens. Do zobaczenia za rok!

Dagmara Chmielewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.