CO MA GRAMATYKA DO FUNDACJI?

2018-12-18

Siłą napędową Fundacji  są ludzie pozytywnie nastawieni do innych, chcący coś zmienić wokół siebie. Trzeba tylko użyć odpowiedniego trybu, od przypuszczającego przez oznajmujący do rozkazującego, by uruchomić machinę  do działania.

Fundacja TRYBIK działa na wielu obszarach, jest obecna w życiu mieszkańców gminy Obrowo na co dzień i od święta.  Dostrzegamy ludzi potrzebujących i organizujemy im pomoc, szkolimy młodych wolontariuszy, i uwrażliwiamy na nieszczęście innych. Uczestniczymy w większości imprez środowiskowych na terenie gminy, podczas których zabawiamy najmłodszych przy stoliku kreatywnym, robiąc kukiełki, bransoletki, figurki ze skręconych balonów, czy puszczając na trawie wielkie bańki mydlane. Staramy się też stać na straży dziedzictwa narodowego, jakim jest rękodzieło, więc uczymy młode pokolenie różnych form tej pięknej tradycji. Dzieci, wbrew pozorom, chętnie odchodzą od smartfonów, komputerów i zgłębiają tajniki sztuki, która towarzyszyła naszym babciom. Młode mamy nie umieją władać igłą, szydełkiem, ani drutami, dlatego tu też mamy pole do popisu.

Siła napędowa TRYBIKÓW jest coraz większa, co cieszy nas ogromnie i daje ogromną satysfakcję.

Należy podkreślić przychylność Wójta Gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego i Jego współpracowników do naszych działań. Zawsze możemy też liczyć na Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie. Bez wsparcia trudno byłoby nam poruszać się w obszarach naszych działań. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczyniają się do nakręcania naszych trybików.

Z okazji zbliżających się świąt składam najserdeczniejsze życzenia.

Życzę zdrowych i spokojnych dni, spędzonych w gronie najbliższych.

Barbara Mońko-Juraszek

prezes Zarządu Fundacji TRYBIK

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.