Co zmieni się od 1 września w naszych szkołach

Co zmieni się od 1 września w naszych szkołach
2020-08-25

We wszystkich szkołach i publicznych przedszkolach naszej gminy od 1 września uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Szkoły są przygotowane do pracy, zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS.

We wszystkich szkołach naszej gminy od 1 września uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Dziś w urzędzie gminy wójt gminy Andrzej Wieczyński spotkał się z dyrektorami szkół, aby sprawdzić i omówić stan przygotowań szkół do pracy w nowych, trudnych warunkach epidemicznych.

- Jesteśmy zgodni: zdrowie uczniów i pracowników szkół jest dla nas priorytetem. Dlatego wspólnie z dyrektorami szkół wprowadzamy nowe działania, które mają zapewnić dzieciom i nauczycielom poczucie bezpieczeństwa. Podejmowane przez nas kroki będą na bieżąco dostosowywane do aktualnej sytuacji epidemiologicznej i potrzeb mieszkańców gminy w tym zakresiepodsumowuje spotkanie wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Główne wnioski płynące z narady wójta z dyrektorami szkół gminy Obrowo są następujące:

Nowe, najważniejsze zasady funkcjonowania gminnych szkół są natomiast takie:

  • Nie odbędą się tradycyjne uroczystości z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Uczniowie spotkają się 1 września w swoich klasach z wychowawcami;
  • Szkoły chcą ograniczyć przebywanie w budynkach osób z zewnątrz do minimum, dlatego wprowadzają zakaz wstępu rodziców na teren szkoły. Do budynku dzieci będą wchodzić z nauczycielami badź z innymi wyznaczonymi osobami;
  • Wszelkie opłaty na rzecz szkół będą realizowane bezgotówkowo, przelewem na numer konta, który zostanie podany na stronie internetowej szkoły;
  • Szkoły, które nie posiadają swoich stołówek i kuchni, w których dzieci jadły obiady przywożone z zewnątrz, rezygnują z cateringu;
  • Szkoły będą kładły nacisk na pobyt na świeżym powietrzu, zwłaszcza podczas przerw.

Wszystkie wewnętrzne regulaminy i procedury funkcjonowania szkół w czasie epidemii zostaną umieszczone na stronach internetowych placówek. Rodzice będą o nich również powiadomieni za pomocą dzienników elektronicznych,  zgodnie z zasadami komunikacji przyjętymi w danej szkole.

Obecnie trwają jeszcze ustalenia związane z transportem dzieci do szkół. Gmina planuje zwiększyć ilość busów dowożących dzieci i wspólnie ze szkołami analizuje dane z tym związane.

Gmina przejmie koszt ozonowania placówek szkolnych przed 1 września br.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.