Diecezjalne Dni Młodzieży w Hartowcu

Diecezjalne Dni Młodzieży w Hartowcu
2019-07-26

W dniach 18-21.07.2019r. grupa młodzieży z gminy Obrowo uczestniczyła w Diecezjalnych Dniach Młodzieży w Hartowcu. Był to już nasz trzeci wyjazd na to spotkanie, które odbywa się cyklicznie od 6 lat. Przybyło około 200 młodych ludzi. To wspaniały, owocny i przepełniony radością i miłością czas. DDM odbywają  się  w przepięknym miejscu, na „łonie natury”. Warto wspomnieć, że pogoda dopisała. Dla uczestników zostały zorganizowane koncerty muzyki chrześcijańskiej: zespołu Maleo Reggae Rockers, Arkadio oraz Synowie. Młodzież wysłuchała świadectw,  między innymi Basi Turek. Odbyło się spotkanie z psycholog z Puckiego Hospicjum im. Św. Ojca Pio, która opowiadała miedzy innymi o pracy wolontariuszy.  Nie mogło zabraknąć codziennych, wspólnych tańców oraz śpiewu. Odbyły się warsztaty muzyczne. ZUMBA prowadzona przez energiczną Basię z Krakowa sprawiła nam dużą frajdę. Oprócz pozytywnego szaleństwa,  DDM to czas skupienia oraz wspólnej modlitwy. To okazja do pojednania... Wysłuchaliśmy również wielu wspaniałych konferencji. Sobotniej Eucharystii przewodniczył wyjątkowy gość,  ksiądz biskup Wiesław Śmigiel.

Młodzież wróciła pełna entuzjazmu oraz optymizmu z „naładowanymi akumulatorami” Z utęsknieniem czeka na kolejne DDM  w Hartowcu. Dziękujemy organizatorom oraz wolontariuszom za zaangażowanie w przygotowanie tego wspaniałego wydarzenia.

Serdecznie dziękujemy wójtowi Andrzejowi Wieczyńskiemu za zapewnienie transportu do Hartowca, panu kierowcy Mirkowi  z firmy MIXS oraz panu kierowcy Darkowi z transportu gminnego.

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.