Do końca sierpnia złóż wniosek o zwrot podatku akcyzowego

Do końca sierpnia złóż wniosek o zwrot podatku akcyzowego
2020-08-21

Do końca sierpnia przyjmujemy od rolników wnioski o zwrot podatku akcyzowego. W tym roku limit wynosi 100 zł / ha użytków rolnych i 30 zł na każdą DJP bydła. Pieniądze wypłacone będą do końca października br.

Trwa nabór wniosków o zwrot podatku akcyzowego. Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej, powinien razem z wnioskiem złożyć faktury VAT (lub ich potwierdzone kopie) w urzędzie dwa razy w roku:

  • do końca lutego 2020 roku - z fakturami VAT (lub ich potwierdzonymi kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.,
  • do końca sierpnia 2020 - z fakturami VAT (lub ich potwierdzonymi kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2020 r. do 31 lipca 2020 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na dany rok.

Wniosek do pobrania - plik pdf

W bieżącym roku limit zwrotu wynosił 100 zł / ha użytków rolnych i 30 zł do każdej DJP (duża jednostka przeliczeniowa) bydła. Hodowcy we wniosku o zwrot akcyzy na paliwo muszą podać średnią roczną liczbę bydła, którą posiadali w poprzednim tj. 2019 roku. Do wniosku oprócz faktur posiadacze bydła (nie dotyczy świń, owiec, drobiu, i innych zwierząt) muszą dołączyć dokument z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, potwierdzający średnią roczną liczbę bydła, podaną w jednostkach DJP.

Pieniądze wypłacane są  przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku w terminach:

  • 1 kwietnia - 31 maja 2020 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie.
  • 1 - 31 października 2020 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie.

Wnioski można składać do 31 sierpnia 2020 r. w Urzędzie Gminy Obrowo, ul. Aleja Lipowa 27.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.