Do Urzędu Stanu Cywilnego jak po świeże bułeczki

Do Urzędu Stanu Cywilnego jak po świeże bułeczki
2020-09-08

USC w Obrowie codziennie odwiedza mnóstwo osób. Interesantów przybywa, ponieważ sprawy załatwiane są od ręki, na bieżąco, bez zapisów. Nasz USC odwiedzają mieszkańcy całego powiatu.

Od początku epidemii Urząd Gminy Obrowo i Urząd Stanu Cywilnego w Obrowie działają bez zmian. Klienci obsługiwani są na bieżąco, a wszystkie sprawy, które można załatwić podczas jednej wizyty, „od ręki”, są w ten sposób procedowane. Taki sposób obsługi sprawia, że w USC przybywa interesantów.

– Na mocy tzw. odmiejscowienia, które wprowadziła Ustawa z dnia 28 listopada 2014 roku Prawo o aktach stanu cywilnego, wszystkie sprawy z zakresu działania USC można załatwić w dowolnym urzędzie, niezależnie od miejsca zamieszkania - tłumaczy Małgorzata Gerus, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Obrowie. - Z możliwości tej korzysta wiele osób. Gości spoza gminy mamy mnóstwo. Przychodzą do nas, ponieważ wszystkie sprawy – jeśli tylko jest to możliwe – załatwiamy od ręki. Klienci wolą zaczekać u nas w kolejce na obsługę, niż telefonicznie umawiać się na wizytę w innych urzędach.

Urząd Stanu Cywilnego w Obrowie mieści się przy Alei Lipowej 27 w pokoju nr 6. USC czynny jest w godzinach pracy urzędu: w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 7.15 – 15.15, we wtorki 7.15 – 16.15, w piątki 7.15 – 14.15. Adres e-mail: usc@obrowo.pl, tel. 56 678 60 22 wew. 155.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.