Dyżur ZUS

Dyżur ZUS
2016-03-23
Bożena Maria Wankiewicz- Rzecznik Prasowy Oddziału ZUS w Toruniu zaprasza na Dzień Poradnictwa ZUS, który odbędzie się w dniu 5 kwietnia 2016 r. w godz. od 10:00 do 13:00 w siedzibie świetlicy wiejskiej w Obrowie.
 
W trakcie spotkania będzie można zasięgnąć m.in.:
- porady w zakresie emerytur i rent: 
Osoby zgłaszające się na spotkanie będą mogły uzyskać informacje na temat  przyznawania emerytur, rent z tytułu niezdolności, rent socjalnych oraz rent rodzinnych, ustalania ich wysokości, pozyskiwania niezbędnej dokumentacji do przyznania wskazanych świadczeń, a także wypełniania i kompletowania wniosków emerytalnych i rentowych. 
-porady dla osób noszących się z zamiarem rozpoczęcia działalności gospodarczej  lub prowadzących już taką działalność.  Osoby zgłaszające się na spotkanie będą mogły uzyskać informacje w zakresie czynności, które należy wykonać w przypadku rozpoczęcia działalności gospodarczej,  sposobu wypełniania niezbędnych formularzy ubezpieczeniowych oraz ich korygowania, informacje dotyczące zasad opłacania preferencyjnych składek przez pierwsze 24 miesiące prowadzenia działalności.
Ponadto podczas Dni Poradnictwa pracownicy ZUS będą promować Platformę Usług Elektronicznych. 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.