Dzięki POWER mamy „power”!

2018-03-03

W dniach 12-16 lutego 2018 pierwsza ekipa projektu „Moving Up Together – wspólne rozwijanie umiejętności i wiedzy” finansowanego z Funduszy Eurpejskich (program POWER: projekt „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”) rozwijała swoje kompetencje językowe na kursie „Fluency & Language Development for Educational Staff” w Executive Training Institute na Malcie.

Dyrektor Zespołu Szkół, Pan Janusz Iwański oraz Pani Magdalena Żurawska, nauczycielka chemii, i Pani Agnieszka Koepke, nauczycielka WOS-u i historii, przez tydzień mieli okazję w praktyce porozumiewać się w języku angielskim, dzięki czemu zwiększyli swoje umiejętności: poprawili płynność językową, powtórzyli najważniejsze zagadnienia z gramatyki języka angielskiego, zwiększyli zasób słownictwa, poprawili wymowę, akcent i intonację. W czasie zajęć uczestniczyli w dyskusji na temat systemów edukacji w krajach UE, szczególnie na Malcie, w Niemczech, Wielkiej Brytanii i we Włoszech; były poruszane także inne tematy społeczne i problemy europejskie. Atmosfera nauki była bardzo przyjazna i serdeczna. Uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę na temat kultury, tradycji i mentalności Maltańczyków w czasie zajęć w szkole, ale przede wszystkim w czasie zorganizowanych dwóch wycieczek do Valletty i Mdiny. Mieli okazję zwiedzić także inne miejsca na Malcie m.in. Gozo, Sliemę, Bugibba i zobaczyć karnawał na Malcie.

Pierwsza ekipa projektu już nabrała „powera” - sił i energii - do dalszego rozwoju zawodowego i językowego oraz do poszerzania swoich kompetencji. Kolejni uczestnicy przygotowują się do szkoleń (dziewięć osób do szkoleń językowych, jedna – do metodycznego, dwie – do szkoleń specjalistycznych z zakresu nowych technologii, sztuki, współpracy, procesów grupowych i zarządzania konfliktami).

Monika Stawska

Zespół Szkół w Dobrzejewicach

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.