Dzień dziecka Zawały 2017

Dzień dziecka Zawały 2017
2017-06-21

Dnia 17 czerwca przy remizie OSP Zawały zebraliśmy się, aby świętować Dzień Dziecka.

Jak co roku dzięki dużej ilości osób zaangażowanych udało się zorganizować wspaniałą zabawę dla wszystkich naszych pociech, a uśmiechy i ich radość wynagrodziły nam trud przygotowań tej uroczystości.

Tak duże przedsięwzięcie nie udałoby się gdyby nie pomoc finansowa wielu osób. W zorganizowaniu Dnia Dziecka na Zawałach służyli nam pomocą Wójt Gminy Obrowo Andrzej Wieczyński, pani sekretarz Mirosława Kłosińska, Radny powiatowy Michał Ramlau, pan Emil Gajewski , Krzysztof Tarkowski oraz Dariusz Piętka AGROTRANS Obrowo.

Dzieci mogły do woli wybawić się na bezpłatnych zjeżdżalniach i popływać w basenie z łódeczkami. Dzięki Panu Pawłowi można było pograć w piłkarzyki, oraz pobujać się na Tygrysku. Dużym zainteresowaniem cieszył się również cymbergaj i bokser, który miał swoich fanów nie tylko wśród dzieci. Wszyscy z chęcią zaglądali do fotobudki, gdzie powstawały naprawdę fajne pamiątkowe zdjęcia z nazwą naszej miejscowości i datą Dnia dziecka.

 A i dorośli mogli znaleźć coś dla siebie. Stoisko, przy którym stały panie Edyta, Natalia i Agnieszka kusiło zapachami pieczonej kiełbaski i swojskiej kaszanki, którą przygotował dla nas pan Janusz. Jak przystało na piknik nie zabrakło również chlebka ze smalcem i kiszonego ogórka. Dużym powodzeniem cieszyło się również stoisko z ciastem, na którym można było skosztować wypieków mieszkanek Zawał, które w dużej ilości wspomogły naszą uroczystość. Dzieci w przerwach pomiędzy zabawami i konkursami mogły poczęstować się lodami, które zakupili dla nich państwo Domagalscy.

Dzięki firmie „Miętowy Kot„ mogliśmy zorganizować loterię fantową, która rozeszła się w bardzo szybkim tempie, zasilając budżet sołectwa.

Prowadząca konkursy Julia Lewandowska miała do dyspozycji bardzo dużą ilość gadżetów, które otrzymaliśmy m.in. od Pana Tomasza Zakrzewskiego i Pana Pawła Nas z Nadleśnictwa Dobrzejewice.

W części konkursowej nie mogło również zabraknąć naszej stałej już konkurencji przeciągania liny, chętnych było wielu i również sporo radości miały dzieci i dorośli uczestnicząc w tej kategorii.

Jak co roku pomocną dłonią służyli nam również druhowie z naszej jednostki, którzy mogli zaprezentować odmalowany wóz bojowy oraz sprzęt, jaki pozyskali w ostatnim czasie dla naszej straży. Gościnnie odwiedzili nas również druhowie z jednostki z Szembekowa pokazując dzieciom m.in. w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy.

Organizatorzy pragną gorąco i serdecznie podziękować Wszystkim zaangażowanym w organizację dnia dziecka na Zawałach, gdyż po raz kolejny razem wspólnymi siłami sprawiliśmy, iż na buziach dzieci zagościł uśmiech. 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.