„Dziób w dziób” nowym spektaklem grupy PoZaMarginesem

„Dziób w dziób” nowym spektaklem grupy PoZaMarginesem
2020-09-30

Premiera odbyła się w sobotę 26 września w remizie w Osieku nad Wisłą. "Dziób w dziób" to współczesny dramat Maliny Prześlugi sięgający do tradycji bajki zwierzęcej.

W sobotę, 26 września 2020r. młodzieżowa grupa teatralna PoZaMarginesem działająca przy Osieckim Klubie Kultury zaprosiła swoich najbliższych do remizy strażackiej w Osieku nad Wisłą na premierę spektaklu „Dziób w dziób” Maliny Prześlugi.

Jeżeli sytuacja na to pozwoli, przedstawienie zostanie zagrane wkrótce dla szerszej widowni.

"Dziób w dziób" to współczesny dramat sięgający do tradycji bajki zwierzęcej. Opowieść rozgrywa się w przestrzeni jednego z miejskich blokowisk pomiędzy zaślepioną pragnieniem władzy subkulturą gołębi i ich chęcią dominacji na podwórku, kotem, który jest odwiecznym wrogiem ptaków i wróblem poszukującym swojej wspólnoty. Paradoksalnie to wróbel, czyli ten najmniejszy i najwrażliwszy, ratuje gołębie z opresji i uczy ptaki, czym jest prawda, przyjaźń, oddanie i honor. Bajka Maliny Prześlugi prezentuje wyraźne typy i modele więzi międzyludzkich oraz mechanizmy rządzące grupą. Wskazuje na wartości, jakie niesie ze sobą Inność i zagrożenia płynące z postaw wobec niej wrogich    i agresywnych.  Mimo że dramat nie ma konstrukcji klasycznej komedii, utrzymany jest w nastroju komediowym. Dzieje się to przede wszystkim dzięki wartkiemu językowi.

Obsada:

  • Gołąb Zbigniew – Paulina Murawka
  • Gołąb Stefan – Oliwia Kowalska
  • Gołębica Mariola – Martyna Foksińska
  • Gołąb Heniek – Zuzanna Mytlewska
  • Gołąb Janusz – Ewelina Mytlewska
  • Kotka Dolores – Julia Łapicka
  • Wróbel Przemek – Dominika Guz

Reżyseria – Ewelina Mytlewska

Ewelina Mytlewska

fot. Marek Rabiasz, Michał Rabiasz

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.