EDUKACJA TEATRALNA POPRZEZ ZABAWĘ

EDUKACJA TEATRALNA POPRZEZ ZABAWĘ
2017-06-13

W Szkole Podstawowej i przedszkolu (w poszczególnych grupach) w Osieku nad Wisłą, Osieckim Klubie Kultury, salce parafialnej „Przystań” oraz w „Małym Przedszkolu” i szkole w Obrowie zostały przeprowadzone bezpłatne WARSZTATY TEATRALNE. Dzięki uprzejmości dyrektora „Baja Pomorskiego” dzieci miały możliwość zobaczenia i dotknięcia lalek teatralnych. Zostały one wypożyczone na potrzeby warsztatów.

Dzieci poznały różne rodzaje lalek teatralnych, między innymi: kukłę, jawajkę, lalkę czeską, maskę, pacynkę, marionetkę. Zobaczyły z jakich materiałów są wykonane. Poznały ich budowę. Dowiedziały się również w jaki sposób animuje się poszczególnymi lalkami oraz jak w prosty sposób można wykonać pacynkę z rękawiczki, skarpetki czy piłeczki. Zostały przeprowadzone także ćwiczenia oraz zabawy aktorskie. Jednak największą atrakcją była możliwość animacji lalki przez dzieci. Wspaniale było obserwować, jak uczestnicy warsztatów uruchamiają swoją wyobraźnię i ożywiają trzymane w rękach postaci.

Dzieci z wielkim entuzjazmem wzięły udział w warsztatach. Zajęcia przyniosły im wiele radości. Poprzez zabawę zostały przekazane im ciekawe informacje o teatrze.

Składam serdeczne podziękowania PANU DYREKTOROWI TEATRU LALEK „BAJ POMORSKI”, ZBIGNIEWOWI LISOWSKIEMU za wypożyczenie lalek teatralnych. Mogły one na nowo „ożyć” w rękach dzieci.

Ewelina Mytlewska – animator kultury

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.