Erasmus+ i starożytne ruiny

Erasmus+ i starożytne ruiny
2015-12-16

W dniach 27.09 - 03.10.2015 r. uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Dobrzejewicach zaangażowani w realizację projektu NEVER w ramach programu Erasmus+ brali udział w drugim spotkaniu międzynarodowym

Kolejne spotkanie w ramach tego projektu miało miejsce w Torre del Greco we Włoszech. Podczas tego spotkania, tradycyjnie już, uczniowie porównywali kulturę kraju gospodarzy z kulturą, zwyczajami pozostałych krajów partnerskich, wzięli udział w warsztatach kulinarnych, językowych oraz tanecznych. Spotkali się także z przedstawicielami organizacji, które pomagają imigrantom oraz z przedstawicielami imigrantów. Ważnym punktem programu była prezentacja ustaleń na zagadnienia związane z problemem nietolerancji. Nie zabrakło też czasu na poznawanie kultury i historii Włoch. Uczestnicy spotkania zwiedzili piękny Neapol, w tym muzeum archeologiczne oraz fascynujące ruiny w Pompejach. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, wrócili do domów z bagażem nowych wrażeń, cennych doświadczeń i wartościowej wiedzy.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.