Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków
2019-10-11

Dnia  26. września 2019 w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków.

W tym dniu uświadamiamy sobie jak ważna jest nauka języków, dzięki którym możemy lepiej zrozumieć innych ludzi oraz bliżej poznać ich tradycje i kulturę.

Dla urozmaicenia obchodów Europejskiego Dnia Języków przygotowaliśmy część artystyczno-konkursową w wykonaniu uczniów klas IV- VIII.

Nad prawidłowością przebiegu konkursów czuwała komisja jury w składzie: Przewodnicząca Jury: Pani Dyrektor Hanna Affelt oraz członkowie Jury: Pani Aleksandra Kowalska - nauczycielka języka angielskiego i Pani Joanna Witkowska – nauczycielka języka niemieckiego.

Uczniowie z klas VA, VI i VIII wzięli udział w konkurencjach językowych z języka niemieckiego, natomiast uczniowie z klas IV, VB i VII z języka angielskiego. Konkursy składały się z 3 konkurencji takich jak: quiz kulturoznawczy na temat  Niemiec i Wielkiej Brytanii, odczytaniu wylosowanego łamańca językowego – czyli zdania trudnego do wypowiedzenia oraz zaprezentowanie wybranego wcześniej i przygotowanego dialogu.

Drużyny wszystkich klas dzielnie uczestniczyły w konkurencjach. Jury miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzcę. Podsumowano punktację i tak:

  1. miejsce zajęła klasa VA (drużyna w składzie: Patryk Barcikowski, Adam Trojanowski, Daria Trokowska)

2  miejsce klasa VII (drużyna w składzie: Jakub Budzyń, Agata Krajewska, Agata Swatko)

3miejsce klasa IV (drużyna w składzie: Amelia Czarny, Ignacy Kornetowski, Julianna Swatko)

Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci plecaków z flagami różnych państw. Za drugie i trzecie miejsce uczniowie otrzymali przyborniki/kosmetyczki również z motywem flag. Wszystkim uczestnikom wręczono podziękowania za udział w konkurencjach językowych oraz przybory szkolne.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.