Feniks Obrowo na Czarnym Lądzie

Feniks Obrowo na Czarnym Lądzie
2016-02-05

Czarnym Lądem zwane jest Afrykarium we Wrocławiu, które mogliśmy podziwiać podczas wycieczki zorganizowanej w ramach kolejnej już akcji „Ferie z Feniksem”.
Nie straszna nam była zimowa pogoda oraz długa podróż autokarem. W programie wyjazdu znalazło się zwiedzanie stadionu piłkarskiego Śląska Wrocław oraz podziwianie fauny i flory w ogrodzie Zoologicznym oraz Afrykarium. Stadion Śląska Wrocław ma aż 6 kondygnacji wysokości i mieści niemal 43 tys. kibiców. Byliśmy pod wrażeniem i oczami wyobraźni widzieliśmy jak wspaniała atmosfera musi tu panować w czasie rozgrywek meczowych! Zoo i afrykarium urzekło nas bogactwem barw i bujnością tropikalnej zieleni. Obiekt prezentujący życiodajne wody Afryki min. rafę koralową Morza Czarnego, hipopotamy nilowe , głębiny Kanału Mozambickiego czy cudowne manaty zwane także syrenami, które pozwoliły nam zanurzyć się w tajemniczym podwodnym świecie pełnym ciekawych morskich stworzeń. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem tych miejsc.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Andrzejowi Wieczyńskiemu oraz Pani Sekretarz Mirosławie Kłosińskiej za zapewnienie transportu do Wrocławia, a wszystkim uczestnikom za udział w wycieczce i wspólnie spędzony czas.
Agnieszka Ott

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.