Fortepian dla szkoły muzycznej. I ekologiczny piec

Fortepian dla szkoły muzycznej. I ekologiczny piec
2020-10-15

Szkoła Muzyczna w Osieku nad Wisłą wzbogaciła się o wysokiej klasy fortepian koncertowy Kawai. Do szkoły trafił też ekologiczny piec.

Szkoła Muzyczna I stopnia w Osieku nad Wisłą wzbogaciła się o wysokiej klasy fortepian koncertowy Kawai. – To wyjątkowy fortepian z duszą. Gdy sytuacja epidemiczna się uspokoi, zaprezentujemy jego brzmienie na specjalnym koncerciezapowiada Mariola Majrowska, dyrektor szkoły.Instrument waży pół tony, więc jego wniesienie na pierwsze piętro było nie lada wzywaniem. Udało się dopiero z pomocą specjalistycznej firmy. Najtrudniej było na zakrętach i pod stropem. Finalnie fortepian stanął w jednej z sal, która teraz nabrała charakteru auli koncertowej.

Instrument kosztował 53 000 zł. Pieniądze na jego zakup pochodziły z budżetu szkoły oraz ze zbiórki zorganizowanej przez Radę Rodziców. Wójt przeanalizował plan szkoły na rok budżetowy 2020 i podjął decyzję o przesunięciu wydatków i przeznaczeniu 50 000 zł na fortepian, mimo trudnego roku finansowego i wielu innych potrzeb. Zbiórka funduszy zorganizowana przez Radę Rodziców przyniosła 3 000 zł.

Do szkoły trafił również ekologiczny piec. Pieniądze na jego zakup - 28 500 zł - również pochodzą z budżetu placówki. Na uciążliwość starego szkolnego pieca grzewczego mieszkańcy Osieka nad Wisłą narzekali od długiego czasu. Wójt podjął więc decyzję, iż piec należy wymienić jak najszybciej. W budżecie szkoły wygospodarowano środki i na ten zakup.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.