Gmin@ na czasie - przyjdź na szkolenie komputerowe

Gmin@ na czasie - przyjdź na szkolenie komputerowe
2020-08-24

Gmina Obrowo realizuje projekt pod nazwą: „Rozwój kompetencji cyfrowych w Gminie Obrowo” w ramach przedsięwzięcia pt.: „Gmina na czasie”. Jest to cykl bezpłatnych szkoleń komputerowych, których celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców naszej gminy.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Z projektu mogą skorzystać mieszkańcy gminy oraz województwa kujawsko-pomorskiego między 25 a 75 rokiem życia, którzy zapiszą się na wybrane przez siebie szkolenie.

Można zapisać się na jeden z sześciu modułów:

  • Działam w sieciach społecznościowych – celem tego modułu jest  m.in. wyszukiwanieinformacji związanych z rozwojem zainteresowań, prowadzenie rozmów przez Internet; bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych, założenie konta w ePUAP i profilu zaufanego.
  • Rodzic w Internecie – celem tego modułu jest  m.in. poznanie najważniejszych pojęć i definicji związanych z kwestiami bezpieczeństwa w sieci, zasobami cyfrowymi; znajomość najważniejszych narzędzi do ochrony dziecka w sieci; znajomość zagadnień prawnych związanych z wykorzystaniem treści dostępnych w sieci oraz korzystaniem z portali społecznościowych.
  • Kultura w sieci – celem tego modułu jest m.in. zdobycie podstawowych umiejętności pozwalających na skuteczne i bezpieczne korzystanie z możliwości, jakie dają współczesne technologie cyfrowe; przekazanie wiedzy i umiejętności skutecznego i swobodnego korzystania z Internetu i komputera oraz dostosowania tych narzędzi do korzystania z nich  nieletnich podopiecznych.
  • Moje finanse i transakcje w sieci – celem modułu jest m.in. nabycie umiejętności pozwalających na bezpieczne i efektywne działania biznesowe w sieci, w tym w sieciach społecznościowych, zawodowych, w portalach administracyjnych, marketingowych, prawnych i handlowych. Nabycie umiejętności wyszukiwania dostawców, ofert, sprawdzania wiarygodności potencjalnego partnera biznesowego, wyszukiwania informacji na stronach instytucji publicznych, założenie konta w ePUAP i profilu zaufanego.
  • Mój biznes w sieci -celem modułu jest m.in. nabycie umiejętności pozwalających na bezpieczne i efektywne działania biznesowe w sieci, w tym w sieciach społecznościowych, zawodowych, w portalach administracyjnych, marketingowych, prawnych i handlowych. Nabycie umiejętności wyszukiwania informacji na stronach instytucji publicznych, wyszukiwanie treści związanych z rozwojem zainteresowań, kursów e-learningowych, podcastów tematycznych, platform z zasobami do nauki dla przedsiębiorców.
  • Tworzę własną stronę internetową – celem modułu jest m.in. korzystanie z edytorów HTML, umieszczanie strony WWW w Internecie, przechowywanie i wyszukiwanie informacji.

Szkolenia będą odbywać się w grupach 12-15-osobowych w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie, ul. Aleja Lipowa 29. Podczas szkoleń oferujemy profesjonalną kadrę szkoleniową, stanowisko komputerowe dla każdego uczestnika oraz przyjazną atmosferę.

Uzyskanie kompetencji potwierdzone zostanie certyfikatem.

Harmonogram szkoleń

Dla wszystkich uczestników szkoleń przewidziane zostały materiały szkoleniowe oraz gadżety promocyjne.

Poniżej znajdą Państwo formularz rekrutacyjny  do zapisania się na jedno z naszych szkoleń w ramach projektu „Rozwój kompetencji cyfrowych w Gminie Obrowo”.

Formularz rekrutacyjny

Wypełniony formularz należy dostarczyć do Urzędu Gminy osobiście, pocztą lub drogą mailową na adres przetargi@obrowo.pl

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o kontakt pod nr tel.: 56 678 60 22 wew. 163.

Do pobrania: plakat o projekcie

Serdecznie zapraszamy!

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.