Gmina przekazuje ozonatory dla szkół i maseczki dla uczniów

Gmina przekazuje ozonatory dla szkół i maseczki dla uczniów
2020-09-01

Gmina wyposażyła wszystkie publiczne szkoły i przedszkola w ozonatory odkażające pomieszczenia. Przekazaliśmy również maseczki wielorazowe dla każdego ucznia.

1 września we wszystkich szkołach naszej gminy uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Dla zapewnienia możliwie maksymalnej ochrony przed koronawirusem gmina zakupiła dla każdej ze publicznych szkół i każdego przedszkola ozonatory odkażające pomieszczenia. – Dodatkowo przekazujemy dla każdego ucznia maseczki wielorazowe, które wiosną szyły panie z gminnej bibliotekiinformuje wójt gminy Andrzej Wieczyński.

Ozonatory i maseczki zostały już rozwiezione do szkół m.in. przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie. Strażacy dostarczyli też do placówek 6 000 maseczek jednorazowych oraz 101 kartonów z 15 litrami płynu dezynfekującego, które gmina otrzymała z Agencji Rezerw Materiałowych. Łącznie transport ważył aż 1,5 tony.

Ozonatory przekazane w użyczenie placówkom oświatowym kosztowały 44 tysiące złotych.

Więcej o przygotowaniach szkół do nowego roku szkolnego na stronach internetowych placówek oraz na https://obrowo.pl/co-zmieni-sie-od-1-wrzesnia-w-naszych-szkolach,2,pl,news,2,0,2293.html

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.