Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

2018-06-16

W dniu 10 czerwca 2018 r. na placu przy Remizie OSP w Szembekowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Wśród mężczyzn w grupie A rywalizowały cztery drużyny. Bezkonkurencyjni okazali się druhowie z OSP Szembekowo. Drugie zaszczytne miejsce, zdobyli druhowie z OSP Dobrzejewice, a trzecie miejsce – druhowie z OSP Kawęczyn, natomiast czwarte miejsce wywalczyła drużyna z OSP Osiek nad Wisłą. Rywalizacji drużynowej kobiet tym razem nie było.

Wśród młodzieżowych drużyn pożarniczych, rywalizacja przebiegała między dwiema drużynami z OSP Szembekowo. Drużynę chłopców trenował dh Janusz Mytlewski, a drużynę mieszaną dziewcząt i chłopców - dh Sylwia Knyszyńska. Drużyna chłopców okazała się lepsza i zdobyła pierwsze miejsce, ale drużyna składająca się w większości z dziewcząt i trzech chłopców była równie dobrze przygotowana, i z wielkim zaangażowaniem pokonywała konkurencyjne etapy zawodów, zabrakło tym razem trochę szczęścia. Niemniej drugie miejsce jest dla tej mieszanej, młodzieżowej drużyny w pełni zasłużone.

Jak podkreślali sędziowie, a także przybyli kibice - duże zaangażowanie i duch walki młodych adeptów sztuki sportowo - pożarniczej, a także profesjonalne podejście do wszystkich wykonywanych elementów konkurencji, świadczą o potrzebie istnienia jednostek OSP, w których mogą się szkolić, a z czasem uczestniczyć w akcjach gaśniczo-pożarniczych kolejne pokolenia. Takie zaangażowanie młodych osób cieszy i jest doceniane nie tylko przez Prezesa dh Dariusza Mytlewskiego z OSP Szembekowo, ale także przez Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP dh Andrzeja Wieczyńskiego i Zastępcę Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu st. bryg. mgr inż. Sławomira Kamińskiego, przyglądających się gminnym zawodom sportowo-pożarniczym w Szembekowie.

Rywalizacji sportowo-pożarniczej przyglądali się także m. in. Sekretarz Gminy Mirosława Kłosińska, Radni Gminy Obrowo: Alicja Tarkowska, Roman Skórski, Gabriel Mytlewski i Juliusz Błaszkiewicz (pełnił funkcję jednego z siedmiu sędziów pomocniczych w rozgrywanych zawodach).

Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP dh Andrzej Wieczyński, po zakończeniu zawodów pogratulował zwycięskim drużynom, a tym którym tym razem powinęła się noga, życzył wytrwałości i zaangażowania w kolejnych zawodach, które już za dwa lata.

Należy podkreślić, że powyższe zawody prowadził sędzia główny mł. bryg. mgr Wojciech Lach KM Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu przy udziale asp. mgr Karoliny Rutkowskiej, st. ogniomistrza Józefa Skierkowskiego z KM PSP w Toruniu oraz druhów i druhen wytypowanych z każdej jednostki OSP z terenu gminy Obrowo. Zawody przeprowadzono sprawnie, zgodnie z regulaminem i bez żadnych komplikacji. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy uczestnictwa w zawodach, a dla jednostek OSP trafiły nagrody ufundowane przez wójta gminy Obrowo - Andrzeja Wieczyńskiego.

Po wysiłku fizycznym na wszystkich uczestników zawodów oraz zaproszonych gości czekał pyszny obiad, a dla wytrwałych kibiców polowa grochówka.

Gratulujemy zwycięzcom i składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy brali udział w organizacji niniejszych zawodów.

 

Janusz Lewandowski

Komendant Gminny OSP

Fot. Alicja Tarkowska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.