I KONKURS RECYTATORSKI DLA DOROSŁYCH W OSIEKU NAD WISŁĄ

I KONKURS RECYTATORSKI DLA DOROSŁYCH W OSIEKU NAD WISŁĄ
2017-12-04

Dnia, 2 grudnia 2017r. w Osieckim Klubie Kultury odbył się I Konkurs Recytatorski dla Dorosłych, im. Michała Kokota, pt. „Co mi w duszy gra...” zorganizowanym przez Osiecki Klub Kultury oraz Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie pod patronatem Wójta Gminy Obrowo, Andrzeja Wieczyńskiego.

Na początku wspomnieliśmy śp. Michała Kokota, historyka, wszechstronnego artystę oraz animatora kultury, kochającego Boga, świat i ludzi...

W jury zasiadły:

Przewodnicząca – Edyta Łukaszewicz- Lisowska, aktorka Teatru Lalek „Baj Pomorski”

Maria Kokot – bibliotekoznawca, (wiele lat pracowała w Książnicy Miejskiej w Toruniu), żona śp. Michała Kokota

Barbara Mońko-Juraszek – nauczyciel języka polskiego, rosyjskiego oraz niemieckiego, instruktor zajęć kreatywnych

 Celem konkursu była integracja osób dorosłych, którym bliska jest poezja. Mieliśmy okazję wysłuchać recytacji wierszy, między innymi: Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza, Anny Słupczewskiej, Andrzeja Waligórskiego, Lennona i McCartney’a. Podziwialiśmy również autorski wiersz Ireny Szymeckiej.

Jury przyznało:

I MIEJSCE – Dariusz Chrobak

II MIEJSCE – Irena Szymecka

III MIEJSCE – Anna Grzankowska

WYRÓŻNIENIE – Grażyna Kasprowicz

WYRÓŻNIENIE ORGANIZATORA – Jan Szumny

 Podsumowując, było to pełne wzruszeń oraz radości SPOTKANIE Z POEZJĄ. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz piękne książki o gminie Obrowo. Dodatkowo, laureatom wręczono bony do sklepu EMPIK o wartości 150zł, 100 zł oraz 50zł.

 Serdecznie dziękuję Panu Wójtowi, Andrzejowi Wieczyńskiemu, Pani Sekretarz, Mirosławie Kłosińskiej, Pani Annie Strzeleckiej, kierownik GOK w Obrowie oraz Pani Paulinie Florkowskiej za pomoc w zorganizowaniu I KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA DOROSŁYCH a Szanownemu jury za zaangażowanie.

Słowa podziękowania kieruję również do Agnieszki Kwintera z KGW Stajenczynki za ciasto dla uczestników konkursu i Marka Rabiasza za wspaniałe zdjęcia.

Ewelina Mytlewska

 fot. Marek Rabiasz

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.