I PRZEGLĄD CHÓRÓW I ZESPOŁÓW SENIORALNYCH W OBROWIE

I PRZEGLĄD CHÓRÓW I ZESPOŁÓW SENIORALNYCH W OBROWIE
2016-10-12

W dniu 08.10.2016 roku odbył się w Obrowie I Przegląd Chórów i Zespołów Senioralnych.

Organizacja takiej imprezy ma na celu;

- integrację środowisk emerytów, rencistów i inwalidów nie tylko z terenu Gminy Obrowo, ale też sąsiednich.

- prezentację dorobku kulturalnego klubów seniora, stowarzyszeń kulturalnych i kół gospodyń wiejskich.

- prezentację dorobku kompozytorów, autorów tekstów, recytatorów wywodzących się ze środowisk wiejskich,

- pokazywanie piękna polskiej literatury, muzyki tym samym eksponowanie postaw patriotycznych i przekazywanie ich młodszemu pokoleniu.

W I Przeglądzie wzięło udział ok. 350 osób zrzeszonych z 24 organizacji. Prezentowano; chóry a’capella- mieszane i żeńskie, chóry z towarzyszeniem instrumentów, kapele ludowe, kabarety oraz recytatorów.

Poziom muzyczny zespołów był bardzo wysoki, wyrównany, akceptowany przez publiczność gromkimi brawami. Członków zespołu cechowała wysoka życzliwość  wobec artystów innych grup. Zaskakujące były spontaniczne tańce z zaproszonymi gośćmi w rytm przygrywających kapel. Dość długi, ale żywy program zakończył się wzajemnymi przyrzeczeniami, że spotykamy się w przyszłym roku na II Przeglądzie.

Organizatorem I Przeglądu Chórów i Zespołów Senioralnych był Wójt Gminy Obrowo Pan Andrzej Wieczyński, Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie oraz Starostwo Powiatowe w Toruniu. Należy nadmienić, że przegląd odbył się w Zespole Szkół w Obrowie, którym kieruje Pan Dyrektor Artur Affelt, człowiek niesamowicie życzliwy wszelkim inicjatywom kulturalnym.

Swą obecność uświetnili Wójt gminy Obrowo Pan Andrzej Wieczyński, Sekretarz gminy Obrowo oraz Radna Powiatu Toruńskiego Pani Mirosława Kłosińska, Ksiądz Proboszcz Tadeusz Lewandowski z parafii w Obrowie oraz Radny Powiatu Toruńskiego Pan Mirosław Nawrotek.

Tą drogą składam wszystkim, również tym nie wymienionym z nazwiska, serdeczne, gorące podziękowania za okazaną życzliwość i pomoc materialną przy organizowaniu tej imprezy.

Przewodniczący Zarządu Klubu Seniora SAMI SWOI w Obrowie

Grzegorz Filut                       

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.