II Konkurs Recytatorski dla Dorosłych im. Michała Kokota

II Konkurs Recytatorski dla Dorosłych im. Michała Kokota
2018-12-11

W piątkowy wieczór, 7 grudnia w Osieckim Klubie Kultury odbył się II Konkurs Recytatorski dla Dorosłych im. Michała Kokota, pt. „Co mi w duszy gra...” zorganizowanym przez Osiecki Klub Kultury oraz Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie pod patronatem Wójta Gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego.

Na początku wspomnieliśmy śp. Michała Kokota, historyka, wszechstronnego artystę oraz animatora kultury, kochającego Boga, świat i ludzi...

W jury zasiadły:

Przewodnicząca – Edyta Łukaszewicz- Lisowska, aktorka Teatru Lalek „Baj Pomorski”, juror wielu konkursów

Maria Kokot – bibliotekoznawca, (wiele lat pracowała w Książnicy Miejskiej w Toruniu), żona śp. Michała Kokota, kochająca poezję

Ewelina Mytlewska – animator kultury o specjalności teatralnej w GOK w Obrowie oraz O.K.K., była aktorka Teatru Lalek „Zaczarowany Świat”

 Celem konkursu była integracja osób dorosłych, którym bliska jest poezja. Udział wzięło  15 uczestników. Recytatorzy prezentowali  wiersze polskich poetów  o dowolnej tematyce. Mieliśmy okazję podziwiać również autorskie wiersze.

Poziom tegorocznego konkursu był niezwykle wysoki. Jury przyznało trzy pierwsze miejsca, NAGRODĘ SPECJALNĄ jury młodzieżowego oraz 6 wyróżnień. Nagrodami były bony podarunkowe do salonu Empik o wartości: 200 zł, 150 zł oraz 100 zł. Nagrody za wyróżnienia to tomiki poezji Hanny Stroińskiej, która przekazała swoje książki na konkurs oraz podwójne zaproszenia do „Baja Pomorskiego” na spektakl, pt. „Pan Lampa” ufundowane przez Teatr. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne, pamiątkowe dyplomy.

I miejsce – Magdalena Motyka

II miejsce – Jacek Melerski

III miejsce – Agnieszka Zielińska

NAGRODA SPECJALNA – Paulina Murawka

Wyróżnienia: Anna Lewandowska, Ewa Paczkowska, Anna Grzankowska, Adrian Topolski, Zbigniew Trzebniak, Dariusz Chrobak

Gratulujemy i zapraszamy serdecznie w przyszłym roku na III Konkurs Recytatorski dla Dorosłych im. Michała Kokota, pt. „Co mi w duszy gra...” a miłośników poezji, wkrótce na Spotkanie z Poezją  w O.K.K. Pragnę podziękować Markowi Rabiaszowi za pomoc techniczną oraz piękną fotorelację.

Ewelina Mytlewska

fot. Marek Rabiasz

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.