Informacja dot. akcyzy

Informacja dot. akcyzy
2020-01-29

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej, powinien zbierać faktury VAT( lub ich potwierdzone kopie) i razem z wnioskiem złożyć je do wójta. Wnioski będą przyjmowane 2 razy do roku. 

  • luty 2020 - z fakturami VAT (lub ich potwierdzonymi kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.,
  • sierpień 2020 - z fakturami VAT (lub ich potwierdzonymi kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2020 r. do 31 lipca 2020 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na dany rok.

W bieżącym roku limit będzie wynosił 100 zł/ha użytków rolnych i 30 zł. do każdej DJP bydła. Hodowcy we wniosku o zwrot akcyzy na paliwo będą musieli podać średnią roczną liczbę bydła, którą posiadali w poprzednim tj. 2019 roku. Do wniosku oprócz faktur posiadacze bydła ( nie dotyczy świń, owiec, drobiu, i innych zwierząt) muszą dołączyć dokument z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, potwierdzający średnią roczną liczbę bydła, podaną w jednostkach DJP.

Pieniądze wypłacane są  przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku w terminach:

  • 1 kwietnia - 31 maja 2020 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie
  • 1 - 31 października 2020 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie

Wnioski można składać od 1 lutego 2020 r. do 28 lutego 2020 r. w Urzędzie Gminy Obrowo, ul. Aleja Lipowa 27 , pok. 8 w godzinach pracy Urzędu.

Do pobrania: wzór wniosku o zwrot podatku akcyzowego

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.