Informacja dotycząca zwrotu podatku akcyzowego

Informacja dotycząca zwrotu podatku akcyzowego
2019-02-28

Urząd Gminy w Obrowie uprzejmie informuje, że na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z 27 listopada 2018 r. w sprawie stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego  w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, w dniach 01.02.2019 r. do dnia 28.02.2019 r. rolnicy będą mogli składać wnioski o zwrot tego podatku, w celu ustalenia limitu na 2019 rok. W bieżącym roku limit będzie wynosił 100 l/ha użytków rolnych i 30 zł. do każdego DJP bydła. Hodowcy we wniosku o zwrot akcyzy na paliwo będą musieli podać średnią roczną liczbę bydła, którą posiadali w poprzednim tj. 2018 roku. Do wniosku oprócz faktur posiadacze bydła ( nie dotyczy świń, owiec, drobiu, i innych zwierząt) muszą dołączyć dokument z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, potwierdzający średnią roczną liczbę bydła, podaną w jednostkach DJP.

Wnioski można składać od 1 lutego 2019 r. do 28 lutego 2019 r. w Urzędzie Gminy Obrowo, ul. Aleja Lipowa 27 , pok. 8 w godzinach pracy Urzędu.

 Wniosek ARiMR DJP

 Wzór wniosku

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.