Introdukcja bażantów

Introdukcja bażantów
2018-02-05

W dniu 3 listopada 2017 r. myśliwi z Koła Łowieckiego „Zlot” w Toruniu wpuścili do obwodu leśnego kilkadziesiąt sztuk bażantów (kur i kogutów). Odbyło się to przy udziale uczniów z klasy I A ze Szkoły Podstawowej im. mjr Henryka Sucharskiego w Osieku nad Wisłą pod opieką Pani Małgorzaty Derkowskiej. Dzieci po raz pierwszy uczestniczyły w introdukcji bażantów. Były bardzo podekscytowane, szczególnie, że same mogły wypuszczać te królewskie ptaki z klatek. Przed całym przedsięwzięciem oczywiście udaliśmy się wraz z dziećmi do pobliskich podsypów i wypełniliśmy jej zbożem, aby przynajmniej na początek miały pożywienie. Z ramienia Koła bażanty zaprezentowali koledzy Piotr Kowalski i Piotr Wiśniewski, którzy przekazali podstawowe informacje na temat bażantów i ich siedlisk. Dzieci zadawały dużo pytań, a my cierpliwie odpowiadaliśmy. Jest potrzeba przekazywania dzieciom wiedzy o zwierzętach dziko żyjących w naszych lasach, bowiem bywa z tym różnie i naszym zadaniem jest ubogacać młodzież o ten zasób wiedzy.

Za Zarząd Koła

Piotr Kowalski 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.