IX Przegląd Tradycyjnych Kapel Weselnych Ziemi Dobrzyńskiej

IX Przegląd Tradycyjnych Kapel Weselnych Ziemi Dobrzyńskiej
2016-08-10

6 sierpnia, w sobotę na boisku Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą, odbył się IX Przegląd Tradycyjnych Kapel Weselnych Ziemi Dobrzyńskiej. Do przeglądu zgłosiły się najbardziej oryginalne kapele rodzinne i ludowe wykonujące muzykę biesiadną m.in.  Kapela „Benka”z Golubia-Dobrzynia, „Chłopaki do wzięcia” z Hornówka, „Kamińskich” z Osieka nad Wisłą, „Dolina Drwęcy” z Lubicza, „Piotra z Morgowa”, „Bobrowiacy” z Bobrownik oraz „Sami-Swoi” z Rypina. Występy miały na celu podtrzymanie tradycji weselnych.  Każda z kapel prezentowała piosenki i przyśpiewki z lat 60-tych, 70-tych, 80-tych ubiegłego stulecia w najnowszych aranżacjach. Gościnnie wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta z Obrowa, Zespół Ludowy „Kawęczynianki”, Chór Klubu Seniora „Sami-Swoi” z Obrowa, Chór „Wspomnienie” z Małej Nieszawki, dzieci z Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą oraz Zespół muzyczno wokalny  „Trzy Korony”, który jest kontynuatorem dorobku twórczego założyciela zespołu Krzysztofa Klenczona jak również wykonawcą własnej twórczości przy zachowaniu stylu z lat 70-tych. Frekwencja dopisała, a  impreza trwała do późnych godzin nocnych. 
 

W przygotowaniu imprezy pomagali pracownicy Zespołu Szkół w Osieku n/Wisłą, Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie, Urzędu Gminy w Obrowie, strażacy ochotnicy z Osieka nad Wisłą oraz strażnicy ze straży gminnej w Obrowie. 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.