„Jasełka 2019r.”Osieckiej Grupy Teatralno-Wokalnej

„Jasełka  2019r.”Osieckiej Grupy Teatralno-Wokalnej
2019-01-10

Tradycyjnie już, w Święto Trzech Króli, 6.01. Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna wystawiła jasełka- spektakl o Bożym Narodzeniu w kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą. To już szóste tego typu przedstawienie naszej grupy.  W tym roku w przygotowanie spektaklu zaangażowało się ponad 80 osób, w tym 47 aktorów: dzieci, młodzież oraz dorośli oraz Dziecięco-Młodzieżowa Schola „Źródło”.

Praca nad jasełkami odbywała się w grupach. Najmłodsi to „TEATRZAKI” (grupa dziecięco-młodzieżowa). Starsi, to zespół teatralny dziewcząt PoZaMarginesem w wieku 16-18 lat, grupa teatralna dorosłych oraz Osiecka Grupa Wokalna z akompaniamentem Mirosława Zduńskiego.  Próby odbywały się  w Osieckim Klubie Kultury,  w salce parafialnej. Warto wspomnieć, że najmłodsza aktorka to  4-letnia Ninka Olszewska a najstarsi to... wspaniali oraz godni naśladowania, aktywni seniorzy.

Kiedy zbliżał się czas premiery, łączyliśmy siły i próby wszystkich grup odbywały się w kościele. Cieszy mnie fakt, że w przygotowanie spektaklu o Bożym Narodzeniu angażują się małżeństwa oraz całe rodziny. W tym roku w rolę rodziców Jezusa wcielili się: Justyna Strzelecka oraz Łukasz Nowak. Staraliśmy się uchwycić w naszej interpretacji ducha misteriów franciszkańskich, które w dużej mierze są pierwowzorem dla wielu obrzędów świątecznych w naszym kraju. Nie zabrakło również elementów ludowości, które są bliskie memu sercu. Dziewczynki wystąpiły w naszych regionalnych strojach ludowych ziemi dobrzyńskiej. Oczywiście nie obyło się bez elementów humorystycznych, które ożywiły przedstawienie. Na początku pojawiły się współczesne anioły w kapturach zapowiadające swoim występem jasełka.

Piękne kostiumy zostały wykonane przez niezawodną Renatę Kwiatkowską a scenografia przez Jacka Melerskiego, który zawsze zaskakuje pomysłami. Ludowe stroje dla dziewczynek uszyła Małgorzata Rafacz.

Dziękujemy serdecznie Księdzu Rafałowi Bogusowi za otwarte serce oraz za to, że kolejny już raz mogliśmy wystawić jasełka w naszej pięknej świątyni!

Podziękowania składam wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie Jasełek 2018r. Dodatkowo p. Annie Prus za pomoc oraz p. Mirosławie Leskiewicz za zakup skrzydeł dla aniołów. Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury za środki na uszycie strojów ludowych dla dziewczynek.

Ewelina Mytlewska

fot. Marek Rabiasz, Michał Rabiasz, Bernadetta Rabiasz, Mariusz Kwiatkowski

JASEŁKA 2019r.

Premiera – 6.01.2019r. kościół parafialny w Osieku nad Wisłą

Maryja – Justyna Strzelecka

 Józef- Łukasz Nowak

Trzej Królowie: Kazimierz Musiałowski, Lech Doroch, Janusz Prus

Anioły:  Nina Olszewska, Jan Olszewski,  Adam Strzelecki, Maksymilian Mytlewski,  Michalina Strzeszewska

Anioły( współczesne): Zosia Papińska, Paulina Murawka, Julia Łapicka, Dominika Guz, Oliwia Kowalska, Martyna Foksińska, Zuzanna Mytlewska (również akompaniament na flecie)

Pasterze: Klara Karpiński, Tymek Lewandowski, Jan Mytlewski

Baca – Rafał Bogus

Dziewczynki z ziemi dobrzyńskiej: Zosia Prus, Anielka Man, Nina Surdyk, Marta Nowak, Lena Nowakowska, Majka Kopystecka

Baranek – Sean Rafacz

Herod  – Mariusz Słupczewski

Sługa – Wojciech Szymański

Diabeł – Wojciech Lewicki

Hanuś – Jadzia Wieczyńska

Zochna – Renata Kwiatkowska

Marychna – Ewelina  Mytlewska

Chór aniołów pod przewodnictwem Mirosława Zduńskiego: Hanna Gurtowska, Basia Wojciechowska, Agata Kamińska, Ela Łukowska, Magda Pałaszewska, Justyna Walicka, Sławka Nowak, Małgorzata Kowalkowska, Aleksandra Cymer – śpiew i flet, Marcin Kowalkowski, Mariusz Walicki, Andrzej Mytlewski

oprawa multimedialna – Marek Rabiasz

akompaniament na skrzypcach-Marta Adamska

kostiumy – Renata Kwiatkowska, Małgorzata Rafacz

scenografia i plakat – Jacek Melerski

reżyseria – Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.