Jasełka w Osieku nad Wisłą

Jasełka w Osieku nad Wisłą
2017-01-13

W Osieku nad Wisłą już po raz czwarty mieszkańcy naszej gminy mieli okazję obejrzeć JASEŁKA w wykonaniu OSIECKIEJ GRUPY TEATRALNO-WOKALNEJ. Wydarzenie to miało miejsce w kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą, 6 stycznia 2017r. W przygotowanie spektaklu zaangażowały się aż 72 osoby. Zagrały dzieci, młodzież oraz dorośli. Zaśpiewał prawdziwie anielski chór pod przewodnictwem Mirosława Zduńskiego oraz dziecięco-młodzieżowa schola parafialna. W tym roku postawiliśmy na humor. Staramy się zachować tradycję, jednak chcemy aby w kolejnych jasełkach pojawiały się nowe, ciekawe pomysły. W tegorocznym spektaklu wykorzystaliśmy techniki multimedialne. Nagraliśmy krótkie filmiki, które „pojawiły” się w Jasełkach.

W rolę Maryi wcieliła się wokalistka, Karolina Orzeł, a Św. Józefa zagrał animator kultury, Jacek Melerski. Przygotowanie Jasełek to również integracja społeczeństwa. Angażują się dzieci, młodzież, osoby niepełnosprawne, ludzie różnych profesji. Jednego z króli zagrał proboszcz, ksiądz Rafał Bogus a w anielskim chórze pojawiła się pani dyrektor Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą, Katarzyna Wachowska. Kolejny raz, uczniowie Szkoły Muzycznej, mogli wykorzystać swoje umiejętności gry na instrumentach.

Piękną scenografię wykonał Jacek Melerski a mistrzowskie kostiumy, Renata Kwiatkowska. Dziękuję pani Agnieszce Pleskot, która uszyła stroje dla dzieci. Podziękowania kieruję również do wszystkich, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali tegoroczne Jasełka. Cieszy nas fakt, że mimo mrozu ludzie przybyli tak licznie, aby obejrzeć historię o Bożym Narodzeniu.

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.