Jesienny wywóz wielkich gabarytów – MPO koryguje harmonogram

Jesienny wywóz wielkich gabarytów – MPO koryguje harmonogram
2020-09-30

MPO poinformowało o wprowadzeniu korekty do październikowego terminu odbioru odpadów wielkogabarytowych. W miejscowościach Obory i Silno odbiór odpadów wielkogabarytowych odbędzie się w poniedziałek 26 października, a nie, jak początkowo planowano, w niedzielę 25 października.

W październiku br. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu obierze odpady wielkogabarytowe z terenu naszej gminy. Harmonogram dostarczony nam na początku 2020 roku zawiera jednak błąd – jako jeden z dni odbioru spółka wskazała niedzielę. Gmina wystąpiła więc do MPO z pytaniem, czy niedzielna data jest właściwa i czy odbiór wielkich gabarytów na pewno odbędzie się tego dnia. W odpowiedzi MPO poinformowało, że wprowadza korektę do harmonogramu. W miejscowościach Obory i Silno odbiór odpadów wielkogabarytowych odbędzie się w poniedziałek 26 października, a nie, jak początkowo planowano, w niedzielę 25 października.

Prawidłowy harmonogram wywozu wielkich gabarytów jest następujący:

Odpady wielkogabarytowe to odpady, które ze względu na swoje rozmiary nie mieszczą się w standardowych pojemnikach. Do wielkich gabarytów należą: stare meble, dywany, lustra, duże zabawki, rowery, sanki itp. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to nie wielkie gabaryty. Poza terminami odbioru odpady wielkogabarytowe (oraz inne odpady zbierane selektywnie, w tym elektrośmieci) można oddawać w pszoku w Dobrzejewicach. Pszok jest czynny:
od 1 marca do 31 października

  • środa – piątek od godziny 10.00 do 18.00
  • sobota od godziny 8.00 do 16.00

od 1 listopada do 28 lutego

  • środa – piątek od godziny 8.00 do 16.00
  • sobota od godziny 8.00 do 16.00

Numer telefonu do pszok: 607 209 675

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.