Kolejna żywa lekcja historii w gminie Obrowo

Kolejna żywa lekcja historii w gminie Obrowo
2018-12-05

21.11.2018r. Zespół Szkół w Dobrzejewicach gościł: kapitan Marię Kowalewską ps. "Myszka" żołnierza AK - sanitariuszkę z Powstania Warszawskiego, dokumentalistkę Fundacji gen. Elżbiety Zawackiej p. Elżbietę Skierską oraz prezes Koła Toruń Światowego Związku Żołnierzy AK p. Joannę Kowalską. Spotkanie zostało zorganizowane dla młodzieży gimnazjum oraz liceum.
Pani Elżbieta Skierska przygotowała prelekcję o żołnierzach Polskiego Państwa Podziemnego z Dobrzejewic i okolic. Poznaliśmy bohaterów, naszych przodków walczących o niepodległość Polski.
Pani Maria Kowalewska opowiedziała o swoim życiu oraz przeżyciach z Powstania Warszawskiego.
Dzieci z młodszych klas wraz ze swoją wychowawczynią przygotowały kilka pieśni patriotycznych, za co bardzo im dziękujemy!

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za przeprowadzenie żywej lekcji historii. Wspomnę, że w naszej gminie podobne spotkania odbyły się na Tarasie Widokowym im. M. Kokota, w szkole w Osieku nad Wisłą oraz w szkole w Obrowie.

 

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.