Kolejne drony trafiły do jednostek OSP i GOK-u

Kolejne drony trafiły do jednostek OSP i GOK-u
2019-10-17

W imieniu  społeczności strażackiej OSP Zawały, Kawęczyn i Osieka nad Wisłą, a także Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie, składam serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników szkoleń komputerowych z „Systemów Geoinformatycznych w praktyce wraz z pozyskiwaniem danych przestrzennych”  z wykorzystaniem dronów, dzięki którym dla powyższych jednostek firma szkoląca tj. Baza – Akademia Kompetencji Sp. z o.o. z Warszawy podarowała nieodpłatnie kolejne cztery drony o wartości 4.850,00 zł każdy.

Jak podkreśla koordynator firmy Baza – Akademia Kompetencji Jarosław Politowski - „szkolenia które prowadzi nasza firma nie obciążają samorządów, gdyż są w 100% darmowe, współfinansowane przez nas i Unię Europejską. Dodatkowo za wyszkolenie grupy osób liczących ok. 70 osób przysługuje bonus w postaci darowizny drona mającego na celu podniesienie uniwersalnych umiejętności cyfrowych wskazanych w projekcie określonym przez Baza – Akademia Kompetencji. Od lutego 2019 r. do czerwca 2019 r. udało się wyszkolić ponad 280 osób z terenu gminy Obrowo, co umożliwiło przekazanie 3 września 2019 r. czterech dronów, które jestem pewien posłużą strażakom i animatorom kultury podczas wykonywania codziennych obowiązków – podkreśla Jarosław Politowski, koordynator firmy szkolącej.

Mamy nadzieję, że kolejne edycje szkoleń, które ruszą zimą 2019 r. będą cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Obrowo i nie tylko.

Więcej informacji na temat szkoleń będziemy zamieszczać na stronie internetowej urzędu oraz na tablicach ogłoszeń w budynku urzędu, jak tylko otrzymamy informacje od firmy szkolącej.

Marzena Słupczewska

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.