Koncert Dziecięco-Młodzieżowej Scholi „Źródło”

Koncert Dziecięco-Młodzieżowej Scholi „Źródło”
2018-06-13

W niedzielę, 10 czerwca o godz. 19. w kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą, odbył się koncert Dziecięco-Młodzieżowej Scholi Parafialnej „Źródło”. Koncert ten dedykowany był ks. Rafałowi Bogusowi z okazji 15 rocznicy święceń kapłańskich. Poświęciliśmy go również bohaterom, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. Dzięki nim możemy żyć w wolnym kraju. W tym roku obchodzimy 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Schola „Źródło” powstała w 2010r. Obecnie śpiewa w niej 40 dzieci i młodzieży w wieku 3-15 lat. Swoim śpiewem wychwala Pana Boga podczas Mszy św. w każdą niedzielę o godz. 10. Oprócz tego dzieci biorą udział w konkursach piosenki religijnej, dziecięcej i młodzieżowej, turystycznej i patriotycznej. Wielokrotnie były nagradzane. Chętnie śpiewają również piosenki ludowe, reprezentując Osiek nad Wisłą na dożynkach oraz festynach.

Poprzez koncert schola pokazała ogromną radość, jaką czerpie ze śpiewu. Uwielbiała Boga wraz z zebranymi gośćmi. Dużym atutem zespołu jest to, że jego członkowie grają na instrumentach, takich jak: gitara, skrzypce, flet poprzeczny, saksofon czy djembe. Jest to duża zasługa miejscowej Szkoły Muzycznej, gdzie dzieci i młodzież kształtują swoje talenty.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na koncert i złożyli ofiary na wyjazd scholi do Zakopanego podczas wakacji.

Ewelina Mytlewska

fot. Marek Rabiasz

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.