Koncert Noworoczny w Osieku nad Wisłą

Koncert Noworoczny w Osieku nad Wisłą
2019-03-07

 7 lutego w kościele NSPJ w Osieku nad Wisłą odbył się już III Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Torunia. Inicjatorem tych koncertów jest Publiczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Osieku nad Wisłą, a dokładnie nauczyciel gry na klarnecie i członek orkiestry, chorąży Kamil Lewandowski. Organizatorem wydarzeń jest wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński wraz z GOK Obrowo a gospodarzem ks. proboszcz Rafał Bogus.

 Koncerty Orkiestry Wojskowej cieszą się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczyła wypełniona po brzegi świątynia. Była to wspaniała lekcja dla uczniów Szkoły Muzycznej, którzy mieli okazję wysłuchać profesjonalistów. W repertuarze pojawiły się znane utwory muzyki filmowej i rozrywkowej oraz marsze. Trafne było stwierdzenie p. dyrektor Szkoły Muzycznej, że nasza świątynia nie słyszała jeszcze tylu dźwięków.

 Wykonawcy zostali nagrodzeni owacjami na stojąco! Cieszymy się, że w naszej gminie odbywają się wspaniałe, profesjonalne koncerty. Zapraszamy w przyszłym roku.

Dziękujemy KGW Stajenczynki za przygotowanie poczęstunku dla członków orkiestry.

 

Ewelina Mytlewska

fot. Marek Rabiasz

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.