KONKURS NA INTERPRETACJĘ WIERSZY BRZECHWY

KONKURS NA INTERPRETACJĘ WIERSZY BRZECHWY
2016-06-15

Dnia, 08.06.2016r. w miejscowości Mazowsze (gmina Czernikowo), odbył się POWIATOWY KONKURS NA INTERPRETACJĘ WIERSZY BRZECHWY „BRZECHWA MNIEJ ZNANY” dla dzieci z klas I-II.

Marzena Stanczewska - Wojciechowska, nasza miejscowa bibliotekarka, zgłosiła troje dzieci z Osieka nad Wisłą, które reprezentowały GMINĘ OBROWO: ZOFIA PRUS( fragment „Kopciuszka”), SEBASTIAN DĄBROWSKI( „Rozmawiała gęś z prosięciem” )oraz JAN MYTLEWSKI (fragment „Kota w butach”).

JURY wysłuchało 26 prezentacji z całego powiatu toruńskiego. Naszym dzieciom udało się zdobyć dwie nagrody: ZOSIA – III MIEJSCE i JAŚ również III MIEJSCE. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. W trakcie obrad JURY, dzieci obejrzały dwa zabawne przedstawienia teatru lalek, pt. „Czerwony Kapturek” oraz „Trzy świnki”, przygotowane przez trzy panie z Czernikowa.

Konkurs był zorganizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliana Prejsa w Chełmży oraz Gminne biblioteki publiczne powiatu toruńskiego.

Korzystając z okazji, wspomnę, że biblioteka w Osieku nad Wisłą jest bardzo przyjaznym miejscem. Panie tu pracujące, chętnie pomagają w doborze książek, znają gusty stałych czytelników a przede wszystkim zachęcają dzieci do czytania poprzez różne akcje.

Ewelina Mytlewska – animator kultury

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.