Konkurs recytatorski Kocham Cię, Polsko w sieci. Zapraszamy!

Konkurs recytatorski Kocham Cię, Polsko w sieci. Zapraszamy!
2020-10-21

Już po raz trzeci nasza gmina organizuje konkurs recytatorski „Kocham Cię, Polsko”. W tym roku, ze względu na epidemię, konkurs przenosimy do internetu. Na zgłoszenia czekamy do 25 listopada br.

- Zapraszam uczniów do udziału w naszym konkursie recytatorskim. Dotąd cieszył się on dużym zainteresowaniem, dlatego nie rezygnujemy z trzeciej edycji pomimo trudnej sytuacji epidemicznej w kraju. Przenosimy konkurs do internetu. Zachęcam do przesyłania zgłoszeń. Dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowemówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

W III gminnym konkursie recytatorskim dla uczniów klas IV-VIII oraz szkół średnich „Kocham Cię, Polsko!” mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Obrowo oraz uczniowie szkół średnich, będący mieszkańcami naszej gminy. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI, VII-VIII oraz szkoły średnie.  W kategorii IV-VI oraz w kategorii VII – VIII szkoła może zgłosić po 3 uczniów. Uczniowie szkół średnich będący mieszkańcami gminy Obrowo do konkursu zgłaszają się samodzielnie (bez pośrednictwa szkoły).

- Oceniając nadesłane recytacje, pod uwagę weźmiemy interpretację utworu, kulturę słowa i dobór utworu do osobowości recytującego. Istotny będzie dla nas również ogólny wyraz artystyczny z uwzględnieniem, iż właściwie pojmowana recytacja nie wymaga rekwizytów, nadmiernej ekspresji ani ruchu scenicznegopodpowiada Ewelina Mytlewska z Gminnego Ośrodka Kultury, organizatorka konkursu.

Zgłoszenia do konkursu powinny zawierać:

  • Nagranie recytacji wraz z podaniem tytułu oraz autora recytowanego wiersza,
  • Imię i nazwisko recytującego,
  • Imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego, nr telefonu do niego, klasę i nazwę szkoły,
  • Wypełniony formularz zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Regulamin konkursu

Formularz zgody na przetwarzanie danych osobowych

Zgłoszenia należy wysyłać do dnia 25 listopada br. do Eweliny Mytlewskiej z Gminnego Ośrodka Kultury, prowadzącej Osiecki Klub Kultury, na adres:  ewelina.mytlewska@gmail.com lub za pośrednictwem Messengera. Organizatorka konkursu udziela informacji pod numerem telefonu 697 083 076.

Recytacje oceniać będzie jury powołane przez organizatora, złożone z aktorów oraz poety. Wyniki zostaną ogłoszone pod koniec listopada.

Konkurs odbywa się pod patronatem wójta gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego. Jest organizowany przez Osiecki Klub Kultury oraz Gminny Ośrodek Kultury. Nagrody funduje GOK.

fot. Marek Rabiasz, recytuje Paulina Murawska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.