Koronawirus potwierdzony u jednej z mieszkanek gminy

Koronawirus potwierdzony u jednej z mieszkanek gminy
2020-08-18

W środę w gminie znów pojawią się karetki ze służbą medyczną wykonującą testy w kierunku koronawirusa. U jednej z mieszkanek potwierdzono zakażenie, 47 osób przebywa na kwarantannie. Wójt prosi o spokój i okazywanie wsparcia osobom pozostającym w izolacji.

Szanowni Państwo,

u jednej z mieszkanek naszej gminy potwierdzono zakażenie koronawirusem. Znamy grono osób, z którymi ta pani miała kontakt i kogo należy przebadać, aby sprawdzić, czy nie został zarażony. Osoby te przebywają na kwarantannie i będą mieć wykonane testy w kierunku wirusa SARS-CoV-2. W związku z tym w naszej gminie niestety znów pojawią się karetki ze służbą medyczną. Spodziewamy się ich w środę 19 sierpnia. Prosimy o zachowanie spokoju i zapewniamy, że pozostajemy w stałym kontakcie z sanepidem. O wynikach badań poinformujemy tak szybko, jak będzie to możliwe.

Obecnie w naszej gminie na kwarantannie przebywa 47 osób. U jednej z osób stwierdzono obecność koronawirusa w organizmie.

Od początku epidemii nie organizujemy w Obrowie większych spotkań kulturalnych i sportowych, zrezygnowaliśmy również z dożynek. Żałujemy, że nie spotykamy się z Państwem, ale podjęliśmy te decyzje w trosce o bezpieczeństwo uczestników imprez i z uwagi na oszczędności, których ze względu na epidemię musimy szukać w budżecie gminy. Rzeczywistość wymusza podejmowanie trudnych i niepopularnych decyzji.

Drodzy mieszkańcy gminy Obrowo, kolejny raz proszę, dbajmy o siebie. Maseczka ochronna, częste mycie rąk, odstęp od innych osób muszą wejść nam w nawyk. Proszę również o wspieranie osób pozostających w izolacji dobrym słowem i zapewniam o gotowości gminy do pomocy.

Jak zawsze, życzę Państwu zdrowia i pozdrawiam serdecznie,

wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.