„Liryka, liryka tkliwa dynamika”

2017-02-20

W piątek 17 lutego 2017   roku gościliśmy w naszej szkole uczestników międzyszkolnego konkursu  czytelniczego pn. „Czytam i znam”. Konkurs ma zasięg powiatowy i odbywa się pod patronatem Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty. To już dziewiąta edycja tej cyklicznej imprezy. Do tej pory odbywała się ona w Toruniu. Gimnazjaliści rozwiązali trudne zadania testowe, w których wykazywali się świetną umiejętnością analizy i interpretacji utworów poetyckich. Naszą szkołę reprezentowały cztery trzyosobowe zespoły. Najwięcej punktów zdobyły zespoły z Gimnazjum nr 9  w Toruniu, Gimnazjum Dwujęzycznego nr 4 w Toruniu i Gimnazjum w Czernikowie. Nasi reprezentanci, choć nie stanęli na podium, z pewnością mają powody do zadowolenia, chociażby dlatego, że w znacznym stopniu poszerzyli wiedzę na temat polskiej poezji oraz zdobyli umiejętności przydatne w dalszym kształceniu. Przygotowując się do konkursu, mieli też możliwość obcowania z pięknem poetyckiego słowa. Warto wspomnieć, że nasi uczniowie po raz drugi brali już udział w tym konkursie i jak sami podkreślają w znaczny sposób poszerza on ich wiedzę z zakresu literatury. Poza tym konkurs promuje czytelnictwo.

Przybyli na konkurs wraz z uczniami nauczyciele – opiekunowie byli pod wrażeniem organizacji i przebiegu konkursu, lecz przede wszystkim byli zachwyceni wspaniałą atmosferą i gościnnością naszej szkoły.  

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.