LOWE – ankieta pomoże zaplanować zajęcia

LOWE – ankieta pomoże zaplanować zajęcia
2020-08-31

LOWE w gminie Obrowo to projekt, o którego kształcie mają zdecydować mieszkańcy. Zapraszamy do wypełnienia ankiety online, która pomoże zaplanować zajęcia realizowane w ramach projektu.

LOWE w gminie Obrowo to projekt gminy i szkoły w Obrowie, o którego kształcie mają zdecydować mieszkańcy. Projekt polega na wykorzystywaniu popołudniami infrastruktury szkolnej oraz wiedzy osób współpracujących ze szkołami dla integracji i rozwoju lokalnej społeczności. - W ramach projektu w szkole w Obrowie prowadzone będą różne zajęcia dla dorosłych mieszkańców naszej gminy, którzy chcą zdobyć lub poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w różnych zakresach. W jakich? Tego właśnie chcemy się dowiedzieć – czego Państwo w głównej mierze potrzebujątłumaczy wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

W związku z tym prosimy o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane wykorzystamy do planowania oferty edukacyjnej, z której będzie można skorzystać podczas projektu.

>>>Przejdź do ankiety online

LOWE to skrót od „lokalny ośrodek wiedzy i edukacji”, jakim może stać się każda szkoła, o ile znajdą się osoby chcące traktować ją jako miejsce wspólnej nauki i działania. Współpraca w ramach LOWE wiąże się z ideą 3L -  lifelong learning – uczenia się przez całe życie.

Gmina Obrowo i Szkoła Podstawowa w Obrowie pozyskały 206 000 zł na stworzenie ośrodka LOWE dla mieszkańców naszej gminy. Do naszego gminnego LOWE zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 18 lat i chcieliby doskonalić lub zdobyć umiejętności ułatwiające funkcjonowanie w społeczeństwie i poruszanie się na rynku pracy. Kryteria naboru uczestników są na tyle szerokie, że praktycznie każdy, kto będzie chciał uczyć się w naszym LOWE czy być jego członkiem, zostanie przyjęty. Jedynym istotnym warunkiem jest zamieszkanie na terenie gminy.

Nabór do LOWE w gminie Obrowo jest ciągły, trwa do połowy 2021 roku. Projekt skończy się zaś 30 listopada 2021 roku. - Obecnie trwa pierwszy etap rekrutacji, a ponieważ zajęcia ruszają już we wrześniu, zachęcamy do jak najszybszego zgłoszenia się na nie - mówi Przemysław Piotrowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Obrowie.

Zgłaszać się można pisemnie, wysyłając e-mail na adres lowe@spobrowo.pl lub telefonując do koordynator projektu Katarzyny Lubowicz nr tel. 530 923 065, 662 647 604.

W LOWE, jakim będzie szkoła podstawowa w Obrowie, prowadzone będą między innymi następujące zajęcia i kursy:

  • gospodarowanie budżetem domowym,
  • kurs gotowania,
  • kurs zdrowego żywienia,
  • zajęcia z rozwoju osobistego,
  • zajęcia artystyczne: rękodzieło, muzyczne,
  • kurs umiejętności komputerowych,
  • pierwsza pomoc,
  • języki obce.

- O tym, jakie inne zajęcia będą odbywać się w naszym gminnym LOWE oraz jak długo będą one trwały, zdecydują analizy i rozmowy z uczestnikami spotkań, czyli tak zwana diagnoza potrzebwyjaśnia wójt Wieczyński.LOWE ma więc być w założeniu ośrodkiem integrującym mieszkańców i rozwijającym lokalne społeczności.

LOWE zorganizuje też dwa wyjazdy integracyjne: na początku projektu i na jego zakończenie.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.