Mamy już komputery do nauki w systemie zdalnym

Mamy już komputery do nauki w systemie zdalnym
2020-04-20

Dziś do urzędu dotarły laptopy i komputery mające umożliwić uczniom naukę w systemie zdalnym. Po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania sprzęt zostanie przekazany szkołom, które wydadzą komputery potrzebującym uczniom.

Od 13 marca w Polsce zamknięte są szkoły, trwa nauczanie w systemie zdalnym. Ponieważ nie wszyscy uczniowie posiadają sprzęt do nauki, gmina pozyskała środki na zakup sprzętu umożliwiającego e-naukę. - Z grantu w wysokości 80 tysięcy złotych zakupiliśmy 20 laptopów i 29 tabletów dostępem do internetu – mówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński. – Na laptopach zainstalujemy pakiet aplikacji biurowych Office. Z własnych środków dokupiliśmy torby do laptopów oraz bezprzewodowe myszy do komputerów.

Wysokość wsparcia finansowego udzielanego gminom przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach grantu „Zdalna szkoła” zależna jest od liczby uczniów w danym samorządzie.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.