Maseczki dla mieszkańców w wieku 55+

Maseczki dla mieszkańców w wieku 55+
2020-04-15

Wszyscy mieszkańcy gminy Obrowo powyżej 55 roku życia oraz osoby niepełnosprawne otrzymają od gminy maseczki ochronne wielorazowego użytku.

Od czwartku 16 kwietnia każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

W związku z tym władze gminy podjęły decyzję o przekazaniu wszystkim mieszkańcom gminy powyżej 55 roku życia oraz osobom niepełnosprawnym wielorazowych maseczek ochronnych.  - Pierwsza partia maseczek ma dotrzeć do urzędu pod koniec tygodnia. Najpierw przekażemy je najstarszym mieszkańcom naszej gminy, czyli tym, którzy mają co najmniej 75 lat oraz osobom niepełnosprawnym – mówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.Maseczki są wielorazowego użytku. Po założeniu można je wyprać, wyprasować i wielokrotnie stosować.

W drugiej turze maseczki otrzymają osoby w wieku 65+, a w trzeciej kolejności osoby, które ukończyły 55 rok życia. Łącznie rozdanych będzie ponad 4000 sztuk maseczek. Będą one rozwożone przez strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz być może również przy pomocy sołtysów. Szczegóły podamy w najbliższych dniach.

W sposób szczególny gmina chroni osoby niepełnosprawne. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej jest stałym kontakcie z naszymi niepełnosprawnymi i czuwa nad zaspokajaniem ich potrzeb.

Wójt Andrzej Wieczyński prowadzi rozmowy z firmami prywatnymi, które chciałyby wesprzeć finansowo szycie maseczek dla mieszkańców Obrowa. Pomoc zadeklarowało już sześć firm, a zgłaszają się kolejne. – Chcielibyśmy móc przekazać maseczki także młodszym mieszkańcom naszej gminy. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu naszych przedsiębiorców będzie to możliwie – dodaje wójt.

O tym, jakie firmy włączają się z zabezpieczanie mieszkańców naszej gminy w maseczki, poinformujemy w osobnej informacji.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.