Mieszkaniec Zębowa na I miejscu w XXV Olimpiadzie Rolniczej

2015-11-26
Olimpiadę uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście z Urzędów Gmin, Starostwa Powiatowego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Banku Zachodniego WBK i Firmy LEVEN. 
Po części oficjalnej Kierownika PZDR Danuty Wilińskiej i Wójta Gminy Jacka Czarneckiego uczestnicy przystąpili do napisania testu liczącego 43 pytania z tematyki dotyczącej zagadnień z produkcji roślinnej, zwierzęcej, ekonomiki, wspólnej polityki rolnej oraz BHP. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwała Komisja Konkursowa powołana z grona zaproszonych gości.
Rozstrzygnięcie konkursu nie było takie proste, trzeba było przeprowadzić dogrywkę ustną o pierwsze i trzecie miejsce. Laureatem I Miejsca został Paweł Gerc z Zębowa gm. Obrowo. Na II miejscu znalazł się Arkadiusz Kalbarczyk z Gostkowa gm. Łysomice, a na III miejscu Adam Klonowski także z Gostkowa gm. Łysomice. 
Z gminy Obrowo w olimpiadzie wzięła udział także zeszłoroczna finalistka Aleksandra Celmer z Zębowa oraz Barbara Kłosińska z Łążyna II.
Organizatorzy zadbali o ciekawe i okazałe nagrody, ufundowane przez licznych sponsorów,  które otrzymali wszyscy uczestnicy biorący  udział w konkursie. Finalista oprócz nagrody rzeczowej otrzymał okolicznościowy puchar i dyplom ufundowane przez gospodarza gminy. Cała uroczystość zakończona została wspólnym poczęstunkiem dla uczestników i gości. 
Takie eliminacje, to doskonała okazja do zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności, a także możliwość zdrowej rywalizacji i wymiany doświadczeń. Wiedza zawsze była podstawą do dokonywania dobrych decyzji i umiejętnych wyborów, a szczególnie teraz w okresie trudnej gospodarki rynkowej. W ostatnich latach rolnicy rozwinęli skrzydła, polska wieś zmieniła zarówno swój wizerunek jak i znaczenie. To właśnie młodzi wykształceni ludzie w dużym stopniu przyczynili się do jej rozwoju, poprzez unowocześnianie swoich gospodarstw rolnych. 
W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję wszystkim osobom i sponsorom za pomoc w przygotowaniu XXV Powiatowej Olimpiady Wiedzy Rolniczej.
 
 
Danuta Wilińska
Kierownik PZDR w Toruniu z/s w Chełmży


ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.