Misterium Męki Pańskiej

Misterium Męki Pańskiej
2018-04-07

 Wielki Piątek to jeden z dni Triduum Paschalnego, to dzień wspominania cierpienia i śmierci Pana Jezusa. W Osieku nad Wisłą, już po raz drugi zostało wystawione Misterium Męki Pańskiej w reżyserii ks. proboszcza, Rafała Bogusa. Dnia, 30 marca w Wielki Piątek wieczorem, ok. godz. 20. parafianie oraz goście zebrali się w pobliżu kościoła, żeby wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. W przygotowanie przedstawienia zaangażowali się członkowie Osieckiej Grupy Teatralno-Wokalnej, druhowie OSP, całe rodziny oraz wielu parafian.

 W najważniejszą postać, już po raz drugi wcielił się mieszkaniec Osieka nad Wisłą, Janusz Prus. Ostatnia Wieczerza została przedstawiona w kościele, natomiast pozostałe sceny, w tym Droga Krzyżowa w pobliżu kościoła. Ludziom towarzyszyła zaduma. Nie obyło się bez wzruszeń. Uczestnictwo w tym pięknym wydarzeniu dało nam możliwość głębszego przeżywania najważniejszych dla nas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przypomnieliśmy sobie jak wyglądały ostatnie godziny życia naszego Zbawiciela.

Ewelina Mytlewska

fot. Marek Rabiasz, Jacek Melerski

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.