Msza na tarasie widokowym

Msza na tarasie widokowym
2018-10-19

Dnia 16 października o godzinie 18:18 na Tarasie Widokowym w Osieku nad Wisłą odbyła się msza z okazji 40. Rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Dokładnie 40 lat temu w 1978 roku o godzinie 18:18 znad Kaplicy Sykstyńskiej na Placu św. Piotra w Rzymie uniósł się biały dym. Kardynałowie zgromadzeni na konklawe wybrali kolejnego papieża, następcę na Stolicy Piotrowej, młodego kardynała z Polski – Karola Wojtyłę, który przyjął imię Jan Paweł II.

W mszy uczestniczyli Wójt gminy Obrowa Andrzej Wieczyński, sekretarz gminy Mirosława Kłosińska, radni, sołtysi, mieszkańcy gminy.   

Wyjątkowości liturgii odprawionej przez ks. Proboszcza Rafała Bogusa i ks. Proboszcza Tadeusza Lewandowskiego dodały dźwięki instrumentów oraz obecność osieckiej grupy teatralno-wokalnej, dziecięco-młodzieżowej scholii „Źródło”, Chóru „Sami-Swoi” z Obrowa, Zespołu Ludowego „Kawęczynianki” oraz Ryszarda Cąbrowskiego, którzy wspólnie ze zgromadzonymi pod gwieździstym niebem odśpiewali pieśni, m.in. ulubioną przez papieża „Barkę”.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.