Nasza młodzież na „ARENIE MŁODYCH” w Łodzi

Nasza młodzież na „ARENIE MŁODYCH” w Łodzi
2018-03-27

 W dniach 20-21 marca w łódzkiej Atlas Arenie odbyło się spotkanie ewangelizacyjne „Arena Młodych”, którego pomysłodawcą był arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś. Podczas tych dwóch dni przez jedną z największych hal sportowych w mieście przewinęło się blisko 14 tys. uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Młodzież z Osieka nad Wisłą oraz okolic została zaproszona do śpiewu w chórze oraz tańca podczas tego wyjątkowego spotkania. Młodzi ludzie z naszej gminy już kilkakrotnie uczestniczyli w warsztatach muzycznych w Łodzi prowadzonych przez zespół muzyczny „Mocni w Duchu”. Zaproszenie było dla nas ogromnym wyróżnieniem.

Tańcem, muzyką i śpiewem można uwielbiać Boga – dowód tego dali animujący spotkania dla gimnazjalistów i licealistów: zespół muzyczny „Mocni w Duchu”, chór oraz diakonia tańca. Niepowtarzalne wydarzenie ewangelizacyjne jakim była Arena Młodych odbiło się szerokim echem w mediach łódzkich i ogólnopolskich. O spotkaniu informowały nie tylko media katolickie ale także świeckie.

To spotkanie pokazało jak może wyglądać Kościół katolicki młodych w Polsce. Dużo radości, entuzjazmu ale także wzruszeń.

Arcybiskup Ryś podsumował: „Piękny Kościół tu mamy”!

W imieniu młodzieży, rodziców oraz swoim serdecznie dziękuję Ks. Proboszczowi, Rafałowi Bogusowi oraz Panu Wójtowi, Andrzejowi Wieczyńskiemu i Pani Sekretarz, Mirosławie Kłosińskiej za zapewnienie młodzieży transportu w obie strony.

 

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.