Obchody Dnia Kobiet na terenie gminy Obrowo

Obchody Dnia Kobiet na terenie gminy Obrowo
2016-03-09

W dniach 5-6 marca 2016 r. w pięciu miejscowościach gminy Obrowo, a mianowicie w: Stajenczynkach, Łążynie II, Zawałach, a także w Osieku nad Wisłą i Łążynku rady sołeckie, OSP wraz z wójtem gminy Obrowo Andrzejem Wieczyńskim, odbyły się obchody Dnia Kobiet w miłej atmosferze i artystyczną nutą.

W dniu 5 marca KGW Stajenczynki zorganizowano Dzień Kobiet w którym uczestniczył Wójt Gminy Obrowo Andrzej Wieczyński i Sekretarz Gminy Mirosława Kłosińska. Spędzono czas w miłej atmosferze, Pan Wójt wszystkim Paniom wręczył słodki upominek natomiast od Panów zaangażowanych w działalność KGW wszystkie panie otrzymały kwiatki.

Dzień Kobiet w Łążynie II organizowany był przez Radnego Gminy Pana Jerzego Falkowskiego, sołtysa wsi Łążyn II Pana Zenona Zielińskiego, Radę Sołecką z Łążyna II oraz KGW z Łążyna II. W wydarzeniu udział wzięły Panie z Łążyna II, Kuźnik oraz Sekretarz gminy Mirosława Kłosińska. Życzenia złożył Pan Wójt Andrzej Wieczyński wręczając słodki upominek. Radny Rady Gminy Jerzy Falkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Tomasz Zakrzewski oraz sołtys wsi Łążyn II Zenon Zieliński wręczyli piękne kwiaty oraz czekoladki wszystkim Paniom. Uroczystość umilił występ Klubu Seniora „Sami-Swoi” z Obrowa. Dodatkową atrakcją dla Pań była „pogadanka” z policjantami z komisariatu Policji z Lubicza. Wszyscy spędzili miło czas przy wspólnym poczęstunku oraz przy konkursach i zabawach przygotowanych specjalnie na ten dzień .

Kolejny Dzień Kobiet odbył się również w sobotę w Zawałach w którym udział wzięły Panie z Zawał, Dobrzejewic oraz Sekretarz Gminy Mirosława Kłosińska. Na początku spotkania wystąpiła Osiecka Grupa Teatralna pod kierownictwem Eweliny Mytlewskiej, pokazując w żartobliwy sposób role kobiety w życiu codziennym. W uroczystości udział wziął Wójt Gminy Obrowo Pan Andrzej Wieczyński, który wszystkim Paniom złożył życzenia i podarował słodki upominek, a przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Zakrzewski wręczył wszystkim Paniom kwiaty. Atmosfera była tak miła, że przedłużyła się do godzin wieczornych.

W dniu 6 marca w remizie OSP w Osieku nad Wisłą, już po raz drugi, sołtys Tomasz Wieczyński wraz z radą sołecką, druhami z ochotniczej straży pożarnej i przy udziale Urzędu Gminy Obrowo zorganizowali Dzień Kobiet. Obchody rozpoczęły się od życzeń skierowanych przez sołtysa i wójta Andrzeja Wieczyńskiego do zgromadzonych dość licznie Pań. Następnie panowie na czele z włodarzem gminy Andrzejem Wieczyńskim wręczyli kwiatki i słodkie czekoladki. Miłym akcentem był występ Osieckiej Grupy Teatralnej z Osieka nad Wisłą z repertuarem utworów o tematyce kobiecych wdzięków.

Niespodziankę sprawił zebranym instruktor samoobrony i technik interwencji Pan Leszek Baciók, który wraz z dwiema paniami, uczestniczkami kursu samoobrony odbywającego się w Osieku nad Wisłą pod patronem Straży Gminnej w Obrowie i wójta gminy Obrowo, przedstawili bardzo realistyczną scenkę - jak pijany mężczyzna napada dwie bezbronne kobiety. Panie ucząc się różnych chwytów na zajęciach, bez problemu poradziły sobie z napaścią mężczyzny, czym wzbudziły podziw u zebranych Pań.

W niedzielę w remizie OSP w Łążynku spotkały się Panie tej miejscowości. Było pyszne ciasto, ciekawe rozmowy i sympatyczna atmosfera. W spotkaniu udział wzięli Sekretarz Gminy Mirosława Kłosińska, Wójt Gminy Andrzej Wieczyński i Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Tomasz Zakrzewski, sołtys wsi Łążynek Jan Marcinkowski. Tradycyjnie Pan Wójt złożył życzenia oraz podarował słodki upominek. Przewodniczący wręczył piękne kwiaty, a sołtys ufundował pyszny tort.

Chcielibyśmy, aby tradycja spotkań z okazji Dnia Kobiet była każdego roku podtrzymana i kontynuowana.

W imieniu Wójta Gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego, Sekretarz Gminy Mirosławy Kłosińskiej dziękujemy za zaproszenia i mile spędzony czas na spotkaniach z okazji Dnia Kobiet. 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.